Kampania społeczna Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu pod hasłem: #Niewykluczajdzikichzwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 11:10
W ostatnim czasie coraz częściej na ulicach różnych miast w Polsce zaczęły się pojawiać dzikie zwierzęta. Sarny, dziki buszujące w wielu osiedlach to już prawie codzienność.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mountainpix

Posłuchaj
48:43 2020_06_18 21_09_54_PR3_Klub_Trojki.mp3 Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu na pomoc dzikiej przyrodzie (Klub Trójki)

 

Zdarza się, że trafiają tu też łosie. Ale nie tylko. To oczywiście przynosi różne zagrożenia nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla tych dzikich zwierząt. Co zrobić, jeżeli natkniemy się na takie ranne zwierzę i chcemy mu pomóc?

Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to jedyna tego typu placówka w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. I jedna z nielicznych w Polsce. Znajduje tu się między innymi: pogotowie dla niedźwiedzi, rysi i saren.

Celem prowadzonej przez fundację kampanii społecznej jest uwrażliwienie ludzi na los zwierząt i doprowadzenie do stworzenia prawa, które będzie takie zwierzęta chronić, określając procedury i źródła ich finansowania w sytuacjach zagrożenia.

W audycji opowiadamy także o unikatowym projekcie Psiej Wioski, tworzonym przez tę fundację.

YouTube/Polskie Radio Rzeszów

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Gość: 
Justyna Nadwodna, Radosław Fedaczyński i Jakub Kotowicz z Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (organizacja pożytku publicznego))
Data emisji: 17.06.2020
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Uwaga na niedźwiedzie w… Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:00
Obudziły się niedźwiedzie. Monitorowane przez przyrodników gawry opustoszały, a same zwierzęta pojawiają się coraz bliżej ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uratowany ryś Horaj wrócił do domu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 09:26
Ryś Horaj z Roztocza powrócił w swoje rodzinne strony. Zwierzę blisko pół roku spędziło w Ośrodku Rehabilitacji "Mysikrólik" w Bielsko-Białej po tym, jak w ubiegłym roku jego matka zginęła pod kołami samochodu przed przejściem granicznym w Hrebennem.
rozwiń zwiń