X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Klasyczna ustawka, czyli muzyka nie jest nudna

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 08:00
Jakie dźwięki oddają ostatnią fazę gotowania wody w czajniku i co ma Bach do beatboxu? Muzyczne tajemnice zdradza nowa platforma edukacyjna Ministerstwa Kultury i Narodowego Instytutu Audiowizualnego - Muzykoteka Szkolna.
Audio
Kadr spotu Klasyczna ustawka promującego serwisy muzykotersi.pl i muzykotekaszkolna.pl
Kadr spotu "Klasyczna ustawka" promującego serwisy muzykotersi.pl i muzykotekaszkolna.plFoto: źr. muzykotekaszkolna.pl

Muzykotekaszkolna.pl, projekt zespołu ekspertów: pedagogów i muzykologów to innowacyjna platforma edukacyjna do nauki muzyki, której działanie dziś uroczyście zainaugurował minister Bogdan Zdrojewski. Zapraszamy do wysłuchania relacji z wydarzenia >>>

W przeddzień premiery, w "Klubie Trójki" o przedsięwzięciu rozmawiali jego twórcy.

- Braki w wiedzy muzycznej Polaków wynikają z tego, że przez jakiś czas muzyka była w ogóle pomijana w programach szkolnych. Od jakiegoś czasu znów jest i to jest ten moment, kiedy trzeba przygotować tę edukację uwzględniając nowe technologie - podkreśliła dr Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, z-ca dyrektora NInA.

Narodowy Instytut Audiowizualny, którego zadaniem jest dygitalizacja treści, stara się je udostępniać i wykorzystywać ponownie. - Uznaliśmy, że najlepszy sposób na wykorzystanie tych treści, często bardzo niszowych lub zapomnianych, po raz kolejny, to wykorzystanie oświatowe. Stąd projekt Muzykoteka Szkolna - wyjaśniła w rozmowie z Dariuszem Bugalskim. Z materiałów zgromadzonych w serwisie mogą korzystać nauczyciele i uczniowie, zarówno w szkole, jak i w domu. - Liczymy nawet, że zachęcą rodziców do spojrzenia na zawartość portalu - dodała.

Katarzyna Naliwajek-Mazurek, muzykolożka, redaktor naczelna i kuratorka merytoryczna serwisu dodała, że jest wiele kompetencji, które młodzi ludzie mogą uzyskać korzystając z Muzykoteki. - Poznają historię kultury, a poprzez ćwiczenia interaktywne będą mogli nauczyć się nut, akordów czy jak się zapisuje rytm. Będą także wykłady eksperckie, ale zero nudy. Stoi przed nami zadanie zrównoważenia zabawy i rozrywki z informacją merytoryczną dlatego staramy się by informacje były ubrane w przyjazną formę - wyjaśniła.

Michał Górczyński, klarnecista, edukator muzyczny i bohater filmów edukacyjnych udostepnionych na portalu Muzykoteka Szkolna, pracując z młodzieżą zachęca ich, by starali się włączać muzykę do postrzegania dnia codziennego, bo kształtuje ona szczególną wrażliwość. 

- Zaczynamy od klasyki, chcemy stworzyć taką sytuację, że dzieci nie będą się wstydziły, że słuchają właśnie tej muzyki. W miarę rozwoju portalu pojawiać się będą jazz, muzyka etniczna ... - podsumowała Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz.

Czy znajomość nut jest niezbędna dla odkrywania muzycznych tajemnic i jak muzyka wpływa na rozwój osobowości dowiesz się słuchając całej audycji "Klub Trójki, 7 grudnia 2011".

Więcej na stronie nina.gov.pl oraz muzykotekaszkolna.pl

Zapraszamy do obejrzenia spotu, o którym byla mowa w audycji. Inne - dostępne na stronie muzykotersi.pl - promują klasyczny hip-hop, klasyczny tuning czy klasyczny beatbox:

Audycji "Klub Trójki" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 21. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Fałszywa nuta

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 09:31
Szkolenie muzyczne w Polsce woła o pomstę do nieba. W szkole podstawowej na lekcji śpiewu nie uczy się śpiewu. Zajęcia prowadzą np. nauczyciele wychowania fizycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesna edukacja: Jaka powinna być polska szkoła?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 17:15
Jak zreorganizować system edukacji, aby był bardziej dopasowany do współczesnego ucznia.
rozwiń zwiń