X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Juliusz Machulski o tym, jak seks wygrał z misją

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:29
– Wiele osób mi mówi, że "Seksmisja” była pierwszym filmem, w którym zobaczyli nagą kobietę. A proszę mi wierzyć, że robiłem wszystko, żeby tych nagich scen było jak najmniej. Ale nie było to łatwe… – opowiadał popularny reżyser w "Klubie Trójki”.
Audio
Juliusz Machulski  pozuje do zdjęć po gali wręczenia nagród 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Juliusz Machulski pozuje do zdjęć po gali wręczenia nagród 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w GdyniFoto: Fot.: PAP/ Adam Warżawa

/

Juliusz Machulski , którego zbiór felietonów "Hitman” właśnie ukazał się na rynku, podkreślał, że podczas kręcenia "Seksmisji” był najmłodszy spośród, składającej się przeważnie z panów, ekipy filmowej. – Dookoła miałem stado mężczyzn, którzy domagali się nagich scen. Mówiłem im, że to nie jest film o tym, że one są nago, tylko o tym, żeby było normalnie, żeby się skończył komunizm. Seks miał zawoalować tę misję. Ale nie dało się tego uniknąć, więc trochę golizny  było – wspominał gość Jerzego Sosnowskiego. Co ciekawe właśnie w Związku Radziecki film został tak ocenzurowany, że została tylko "misja”.
Reżyser przyznał, że sceny erotyczne kręcił  "z zaciśniętymi zębami”. – Wiedziałem, że muszę, ale wiedziałem też, że nie chciałbym tego robić w przyszłości – zdradził.

Wszystkich rozmów z "KLUBU TRÓJKI" można posłuchać tu >
Juliusz Machulski zgodził się ze stwierdzeniem, że "Seksmisja” jest filmem… "potwornie antyfeministycznym i powielającym  szkodliwe stereotypy”.  – Ja to robiłem w czasach prehistorycznych, w jakimś mezozoiku swojej świadomości społeczno-obywatelskiej – tłumaczył.
Gość Trójki powiedział, że pierwszy raz zarzuty o seksistowskim charakterze filmu dopadły go w 1984 roku na pokazie w Stanach Zjednoczonych, gdzie "Seksmisję” obejrzały feministki. –  Stwierdziły, że powinien być zabroniony jak "Narodziny narodu”, amerykański  klasyk, który był rasistowski –  opowiadał Juliusz Machulski.

"Klub Trójki" gości na antenie od poniedziałku do czwartku o godz. 21.05.

(pg)

Czytaj także

Na początku był "Vabank", a potem napięcie rosło

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 20:06
- Dla mnie kino było ważniejsze od życia – mówił w Dwójce Juliusz Machulski. Znany reżyser opowiadał o początkach swojej pracy przy filmach, zdradził również plany dotyczące swojego najnowszego obrazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec zdjęć do najnowszego filmu Machulskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 21:01
Reżyser powiedział IAR, że jest bardzo zadowolony z Roberta Więckiewicza w roli Adolfa Hitlera i wokalisty Nergala w roli Joachima Ribbentropa. Obaj wypadli świetnie, obaj mówią na ekranie po niemiecku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Machulski: robienie filmu to operacja wojenna

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 14:24
Już niedługo na ekrany kin trafi kolejna komedia Juliusza Machulskiego "AmbaSSada". Tymczasem reżyser, który przyznaje, że nie zawsze kręcąc filmy czuje się pewnie, wydaje swoją pierwszą książkę "Hitman".
rozwiń zwiń