X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za co kochamy Schulza?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 21:55
W tym roku mija 120. rocznica urodzin i 70. rocznica śmierci autora "Sklepów Cynamonowych". Zapraszamy do słuchania "Klubu Trójki" prosto z terenu Festiwalu im. Brunona Schulza.
Fragment plakatu tegorocznego Festiwalu im. Brunona Schulza
Fragment plakatu tegorocznego Festiwalu im. Brunona SchulzaFoto: fot. mat. promocyjne

Roku Schulza, co prawdwa, nie obchodzimy, natomiast listopad został ogłoszony przez Senat Miesiącem Brunona Schulza: pisarz zginął 19 listopada 1942 roku. Oficjalnych rocznic nie lubimy, ale niekiedy stanowią one pretekst do serii wydarzeń kulturalnych, w których z zainteresowaniem uczestniczymy.

I tak Trójka patronuje Festiwalowi im. Brunona Schulza, który trwa od 14 do 18 listopada we Wrocławiu. Sesja naukowa, lekcje dla licealistów, wystawy, dyskusje, koncerty, pokaz filmu odbywają się w wielu miejscach: na Uniwersytecie, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, w Mediatece, w Kinie Helios Nowe Horyzonty, na Rynku, w księgarni Tajne Komplety, w Synagodze pod Białym Bocianem i w Mleczarni przy ul. Włodkowica.

My spotkamy się w "Klubie Trójki" - w Mleczarni, między panelem "Drohobyczanie" a koncertem Alfreda Schreyera. Spodziewamy się uczestników panelu "Schulz i Poeci" oraz sesji "Bruno od Księgi Blasku". Współgospodarzem wydania będzie dyrektor programowy Festiwalu Marcin Baran.

Mamy nadzieję oddać atmosferę pierwszych dni imprezy, a także odpowiedzieć sobie na pytanie, na które może w szkole nie zdążyliśmy odpowiedzieć: "za co kochamy autora 'Sanatorium pod Klepsydrą'? Goście - badacze twórczości Schulza - zapewne postawią dojrzalsze pytania, a może uda im się także dać na nie racjonalne odpowiedzi.

Zapraszamy w czwartek o godz. 21.05,

Barbara Marcinik oraz wydawca w Warszawie, Wojciech Dorosz.

Czytaj także

Marlon Brando tylko dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 16:00
Nostalgiczna farsa, z elementami romansu i kryminału, w gwiazdorskiej obsadzie. Tej premiery na Scenie Teatralnej Trójki nie można przegapić!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal im. Brunona Schulza w roku szczególnym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:44
120 lat temu urodził się, a 70 lat temu zginął Bruno Schulz. Rok 2012 jest więc szczególny. Festiwal, który rozpocznie się we Wrocławiu 14 listopada, ma być formą uczczenia pamięci wybitnego pisarza i przypomnieniem jego dzieła.
rozwiń zwiń