X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatr na festiwalu Open'er 2014

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 22:22
Po raz trzeci na festiwalu muzycznym w Gdyni (Kosakowo) w programie kulturalnym goszczą polskie teatry. Kuratorem teatralnego programu jest Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego.
Audio
  • Teatr na festiwalu Open'er 2014 (Trójka pod Księżycem)
Podróż zimowa
"Podróż zimowa"Foto: mat. prom. / Magda Hueckel

Po raz pierwszy natomiast ten teatr nie występuje. Między 2 i 5 lipca możemy oglądać dwa spektakle:
1. Koprodukcję Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz Teatru Powszechnego w Łodzi - "Podróż zimową" wg Elfriede Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej.

2. Jedną z najświeższych premier kończącego się sezonu - "Dziady" w reżyserii Radosława Rychcika z Teatru Nowego w Poznaniu.
My spotkaliśmy się w tym wydaniu "Trójki pod Księżycem" z liczną reprezentacją obu teatrów. I tak, zaprosiliśmy wicedyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy Pawła Sztarbowskiego, aktorkę Karolinę Adamczyk oraz Maję Kleczewską wraz z dramaturgiem Łukaszem Chotkowskim. Byliśmy także umówieni z dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu Piotrem Kruszczyńskim, z Radosławem Rychcikiem i z odtwórcą roli Gustawa Mariuszem Zaniewskim. Zaprosiliśmy też reprezentanta kuratora programu Piotra Gruszczyńskiego, dramaturga Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.
"Podróż zimowa" była jednym z najgłośniejszych spektakli ubiegłego sezonu. Prapremiera odbyła się na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi 23 marca 2013 roku. Teraz możemy czytać ją w kontekście kolejnej premiery wg Jelinek w reżyserii Mai Kleczewskiej - "Cienie Eurydyka mówi" (premiera na tegorocznym PPA).
"Dziady" zostały uznane jednym z najważniejszych spektakli 25-lecia, otrzymały Grand Prix na 39. Konfrontacjach Opolskich. Spektakl Radosława Rychcika jest prawdopodobnie jednym z najbardziej oryginalnych odczytań scenicznym dzieła Mickiewicza.
Jak oba spektakle "(za)brzmią" w kontekście wielkiego festiwalu popkulturowego? O to zapytaliśmy po drugim dniu pokazów, czyli w nocy z 3 na 4 lipca.
TPK - wydarzenie towarzyszące zaledwie głównemu nurtowi audycji nadawanych z Open'era - stanowi  zarazem jedyną szansę spokojnej, długiej rozmowy na temat teatru pokazywanego w programie - sztuka na lotnisku Kosakowo.

/

W namiocie teatralnym wystąpił także "Pożar w burdelu". Był to specjalny odcinek tego teatralnego kabaretu.
Nie mogąc spotkać się na festiwalowym terenie (koncert nocny), skryliśmy się w gościnnym Dworku Sierakowskich - siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, precyzyjnie - w kawiarni Młody Byron. Krzysztofowi Kuczkowskiemu oraz Patrykowi Dziczkowi dziękujemy za zaproszenie. Panu Arkowi Chomickiemu z Radia Gdańsk - za pomoc w realizacji naszego spotkania. Obu teatrom - za pomoc.
Zapraszamy do słuchania.
Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca

Czytaj także

Open'er Festival 2014. "Podróż zimowa", czyli próba spojrzenia śmierci w oczy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:50
Open'er Festival 2014 to nie tylko wydarzenia muzyczne. Można tam zobaczyć także przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest "Podróż zimowa" Mai Kleczewskiej według tekstu Elfriede Jelinek. O spektaklu opowiedział w audycji "Teren kultura" aktor Michał Czachor.
rozwiń zwiń