Trójkowe nocne rozmowy o luksusie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:00
Czym jest luksus? Czy przydarzyły się państwu ostatnio luksusowe chwile? A może chociaż jedna?
Audio
  • Dariusz Bugalski i słuchacze Trójki dyskutują o luksusie (Trójka pod księżycem)
Luksusowy dom z basenem w Toskanii
Luksusowy dom z basenem w ToskaniiFoto: Glow Images/East News

Bogusław Bujała w książce "Post(a) Romana" opowiada o wakacyjnej podroży do Rumunii (pra)starym Volkswagenem model Westfalia z rozkładanym dachem. W środku stolik turystyczny i foteliki. W tych warunkach trudno o luksus.

Autor wspomina wygraną w jakimś konkursie wycieczkę do Grecji: lot klasą biznesową, pięciogwiazdkowy hotel z marmurową łazienką, jachty. "Powinienem czuć się luksusowo. Nie czułem się. Za to ostatnio wydarzyły mi się dwie luksusowe chwile".

Oto jedna z nich: "Cała łąka była naszym stołem. Arbuz stał na górze, tuż obok stopy zamyślonej Tamary. Puknięty lekko zaczął się toczyć. Kilkadziesiąt metrów. Za nim gonił Maciej z kamerą. Aż wreszcie arbuz wpadł do strumienia i rozpękł się na wiele kawałków. Tam łapaliśmy jego uciekające z nurtem części pożeraliśmy jak dzicy ludzie. To był właściwy luksus. A właściwie luksus-fluksus".
Czym jest luksus? "Ostatnio przydarzyły mi się dwie luksusowe chwile". A może chociaż jedna?

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Data emisji: 12.06.2015

Godzina emisji: 00.05

Czytaj także

Mądry, czyli jaki? W poszukiwaniu nieuchwytnego ideału

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 00:35
- Próbujemy zdefiniować mądrość, ale nie jest to proste. Jest wiele bardzo subiektywnych teorii, które próbują określić pewne cechy i właściwości jednostki związane z mądrością i mądrym zachowaniem - mówi dr Elżbieta Płóciennik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterowie dzieciństwa. Gdzie oni są?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 10:40
W kolejnym odcinku audycji "Trójka pod Księżycem" wróciliśmy do książkowych bohaterów naszego dzieciństwa. Zapytaliśmy, kim dla nas byli i co nam po nich zostało.
rozwiń zwiń