X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejski Poeta Wolności 2016

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 14:55
W 2008 roku prezydent Gdańska ustanowił nagrodę: Europejski Poeta Wolności. Nagroda przyznawana jest co dwa lata, od 2013 roku – naprzemiennie z festiwalem "Odnalezione w tłumaczeniu". Od ubiegłego roku podczas trwania tego festiwalu wręczana jest Nagroda im. Boya – Żeleńskiego dla autora przekładu (nie tylko poezji).
Audio
  • Barbara Marcinik i jej goście m.in. o Europejskim Poecie Wolności (Trójka pod Księżycem)
Europejski Poeta Wolności 2016
Foto: mat. prom.

W tym roku EPW zostanie wręczona po raz czwarty. Przygotowywane już są tomiki siedmiorga finalistów. Jury ujawni swój werdykt 19.03. na Gali w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

O historii, idei i "dramaturgii" EPW opowiedziała w tym wydaniu TPK pomysłodawczyni nagrody – dyrektor Biura Prezydenta d.s. Kultury – Anna Czekanowicz. Przygotowując się do festiwalu poetyckiego, towarzyszącego EPW, rozpoczynającego się 17 marca w ECS, połączyliśmy się z młodą ekipą IKM (Instytut Kultury Miejskiej), który organizuje Festiwal: Ewą Przebojewską oraz Piotrem Mielcarkiem. Przy okazji opowiedzieliśmy o Versopolis.

Dyrektorem festiwalu jest Tadeusz Dąbrowski, który przebywa na stypendium w Zurychu. Połączyliśmy się z nim za pomocą Internetu. Przedstawiliśmy też finalistów. Aktor Teatru Wybrzeże – Jacek Labijak – przeczytał po jednym wierszu prezentowanych poetów.

EPW daje nam szansę zapoznać się z nieznaną u nas poezją europejską, a nasze spotkanie jest pretekstem zarazem do rozmowy o tej dziedzinie literatury, którą uprawia większość, ale mniejszość ją czyta.

Do usłyszenia.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 12.02.2016
Godzina emisji: 00.05

Czytaj także

II Triennale Sztuki Pomorskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 20:00
Trójmiasto bywa określane "artystycznym zagłębiem". W Sopocie kształcili się tuż po wojnie słynni dziś artyści. W Sopocie, czyli w Państwowym Instytucie Sztuk Plastycznych przemianowanym na Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych.
rozwiń zwiń