X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rok w teatrach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 02:00
Nowy rok w polskich teatrach rozpoczynał Teatr Narodowy w Warszawie (patrz: wydanie specjalne MBK z 6.01.2019), ale staramy się nie ograniczać do teatrów stołecznych.
Audio
  • Teatralny nowy rok 2019 (Trójka Pod Księżycem)
Teatr Polski we Wrocławiu
Teatr Polski we WrocławiuFoto: Wiśnia; CC BY 3.0; Wikimedia Commons

Tym spoza Warszawy dajemy szansę opowiedzenia o sobie m.in. w dłuższej audycji, czyli w TPK. W ubiegłym roku na przykład poświęciliśmy więcej czasu teatrom w Słupsku, Legnicy, Poznaniu, Gdyni. Pretekstem spotkań z nimi były jubileusze, bądź festiwale czy szczególne premiery, jak pod koniec roku poznańskie, związane z rocznicą Powstania Wielkopolskiego.

Od dawna nie gościł u nas natomiast teatralny Wrocław. Teatr Polski we Wrocławiu czeka zmiana. Funkcję pełnomocnika dyrektora do spraw artystycznych zaczął pełnić w T[pl Krzysztof Kopka. Teatrolog, dramaturg, reżyser; słynne były spektakle współtworzone przez niego w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Jak, nie mając na to zbyt wiele czasu, zaplanował on drugą połowę sezonu w Teatrze Polskim? O to pytamy w wydaniu TPK otwierającym tę cześć sezonu 2018/2019.

W studiu Radia Wrocław obok Krzysztofa Kopki gościmy byłego kierownika literackiego T[pl – wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego – Piotra Rudzkiego oraz słynne aktorki tego teatru: Halinę Rasiakównę i Martę Ziębę. Czy uda się odbudować zespół aktorski teatru, należący jeszcze przed dwoma laty do najmocniejszych w Polsce, a rozproszony po konflikcie z poprzednim dyrektorem? Część zespołu została zwolniona, kilku aktorów odeszło do teatrów warszawskich. Pytamy o Teatr Polski w Podziemiu, czy w nowej sytuacji przestanie w nim działać.

Nowy Rok, choć stanowi symboliczną cezurę, daje impuls do zaczynania od nowa, na przykład życia w teatrze. To może też oznaczać nie oglądanie się za siebie, które bywa destrukcyjne.

Zapraszamy więc od początku roku 2019 do polskich teatrów oraz do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 11.01.2018
Godzina emisji: 0.05


Czytaj także

To był rok… 2018 w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 02:00
W ubiegłym wieku sparafrazowaliśmy tytuł Trójkowej audycji "To był dzień" i w ten sposób powstała podsumowująca kończący się rok audycja pod tytułem "To był rok".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Operetka wkracza na scenę narodową

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 22:00
Tego jeszcze nie było! Nie było w "erze nowożytnej" na pewno. Operetka jest realizowana w Teatrze Narodowym.
rozwiń zwiń