w TPK 30 września 2008

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2008 00:00
Pierwsze po wakacjach wydanie TPK z książką w roli głównej. - Sezon zaczynają nagrody literackie, których jest coraz więcej. - Najmłodsza nazywa się Cogito i jest Literacką ...

... Nagrodą Mediów Publicznych. - Została wręczona przed tygodniem: 22.09. w Teatrze Narodowym. - Wrócimy do tej uroczystości, po której rozmawiałam z wydawcą nagrodzonej książki ( "Czarny Ogród" Małgorzty Szejnert ) - JERZYM ILLGIEM oraz z sekretarzem Zeszytów Literackich - MARKIEM ZAGAŃCZYKIEM i z reżyserem - BOGDANEM TOSZĄ o jednej z nominowanych książek ( zbiorze szkiców Adama Zagajewskiego - "Poeta rozmawia z filozofem" ).

- W sobotę, 27.09. natomiast, w Szwajcarii obradowała kapituła Nagrody Kościelskich i będziemy mieli okazję, jedni z pierwszych, porozmawiać o tej Nagrodzie ( samo wręczenie dopiero za 2 tygodnie ). - Naszym gościem telefonicznym będzie pani IWONA HABERNY.

- O życiu literackim na początku sezonu kulturalnego 2008/09 porozmawiam z PIOTREM DOBROŁĘCKIM ( z Polskiej Izby Książki ).

- Pojawią się też - krótka relacja Sylwii Domańskiej z I Zlotu Ludzi Książki w Warszawie oraz rozmowa Małgorzaty Kamykowej z tłumaczką powieści I. Allende - MARTĄ JORDAN.

- Nie zabraknie również spotkania z autorką prezentowanej właśnie w Pr III powieści - debiutu - panią JOANNĄ SZCZEPKOWSKĄ. - Usłyszymy też debiutujący w studiu radiowym głos HANNY KONAROWSKIEJ.

- Dla Państwa będą prezenty od wydawców. - Proszę o czujność i podawanie autora i tytułu w e-mailu do : sylwia.domanska@polskieradio.pl

- Zapraszam.

Baszka Marcinik.

- 15 września JACEK DUKAJ ( w środku - powyżej ) nie wiedział jeszcze, że zostanie laureatem Nagrody Kościelskich za powieść "Lód".

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2009 00:00
Wracamy do rozmowy o ważnych słowach. Dzisiejszej nocy pomoże nam w tym historia zdjęcia, które nie powstało...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2010 00:00
Ciągle pada. Obawiamy się, co będzie dalej. Wygląda na to, że powinniśmy się przyzwyczajać do życia klimacie monsunowym. Musimy jakoś dać radę. Skąd brać poczucie mocy? Do czego możemy się odwołać, by czerpać nadzieję? Do jakich wspomnień?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 00:00
- Za parę dni - już w niedzielę - zacznie się w Warszawie prawdziwe teatralne szaleństwo: kłusowanie między Teatrem Polskim , Teatrem Studio i Centrum w Koneserze...
rozwiń zwiń