Trójka Pod Księżycem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2010 00:00
- Ten Festiwal jest jubileuszowy i jest wyjątkowy. Jedyne wspólne święto Polskiego Radia i Telewizji Polskiej i ich teatrów. X FESTIWAL DWA TEATRY w Sopocie. - Nie zawsze też ...

mieliśmy szansę otwierać go dzień wcześniej w Trójce Pod Księżycem. W roku jubileuszu taka szansa jest.

To właśnie - dzisiaj. Teatr - najbardziej "misyjna" część naszych programów i - najtrudniejsza w odbiorze. - Czy wciąż ma swoja wierną publiczność? - Czy oba teatry nadążają za tym, co dzieje się w naszym życiu publicznym i artystycznym. - Jubileusz - to także okazja, by powspominać "złote" lata radia i telewizji.

- Moje zaproszenie przyjęli: reżyser - pan MACIEJ WOJTYSZKO ( aż dwa jego spektakle są w konkursie telewizyjnym ) oraz JANUSZ KUKUŁA - dyrektor Teatru Polskiego Radia, także reżyser.

- W konkursie radiowym pojawią się ciekawe debiuty i o nich również opowiemy, a także o pojawieniu się podczas trwania Festiwalu płyty z rejestracją słuchowiska pt. "Jesienin". Będzie można ją kupić i uzyskać autograf twórców: Oleny Leonenko, Janusza Głowackiego oraz Józefa Opalskiego i Andrzeja Brzoski ( po pokazie spektaklu Teatru Ateneum, który powstał zanim zostało nagrane słuchowisko - niedziela, 13.06. - godz. 20.30 - Teatr Atelier - Sopot ).

- Tymczasem zapraszam - TPK ze studia przy Myśliwieckiej.

- Baszka Marcinik. 

Czytaj także

Teatralna trzydniówka

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2009 10:17
Od 13 sierpnia do 18 sierpnia 2009 roku w Olsztynie odbywać się będzie Olsztyńska Trzydniówka Teatralna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coś więcej niż teatr

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2010 14:33
"Więcej niż Teatr" - pod takim tytułem rusza w Warszawie festiwal dedykowany twórczości jednej z najsłynniejszych grup teatralnych lat 70. i 80. - Teatrowi Ósmego Dnia z Poznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVIII Festiwal Sztuka Ulicy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 12:25
Od 2 do 6 lipca będzie trwał w Warszawie tegoroczny XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy.
rozwiń zwiń