X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MUMIO, sto lat!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 10:00
Sto lat! Sto lat! To – tradycyjne życzenia, które beztrosko składamy jubilatom, nie zawsze pewni, czy i oni sobie tego życzą. MUMIO kończy 21 lat i w swoim stylu obchodzi nieokrągły jubileusz.
Audio
  • Okrągły, 21. jubileusz MUMIO (Trójka Pod Księżycem)
Mumio
MumioFoto: Wojciech Dorosz

Plakat promujący "MUMIO Festival" Plakat promujący "MUMIO Festival"

Obchody grupa rozpoczęła u progu wakacji w Warszawie, w Teatrze Ateneum. Kończy je pod koniec wakacji w Katowicach w Teatrze Śląskim. To trzy wieczory: 6-8 września pod tytułem: "MUMIO Festival. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat MUMIO". Do warszawskich występów przygotowywaliśmy się wspólnie solidnie w "Magazynie bardzo kulturalnym", żałując, że nie – w "Trójce pod Księżycem", która daje szansę na 2-godzinne rozmowy, muzykowanie i dokazywanie. Czyż można było nie skorzystać z okazji, jaką jest TPK, nadawana w dniu poprzedzającym wieczór pierwszy katowickich obchodów?

Rzuciliśmy więc pomysł i MUMIO go podchwyciło!

Zanim więc publiczność Teatru im. Wyspiańskiego zobaczy o 19.00. spektakl z 2017 roku – "Przybora na 102" – my mamy szansę posłuchać raz jeszcze w roku jubileuszu, kogo? Jadwigi  Basińskiej, Dariusza Basińskiego, Jacka Borusińskiego Tomasza Drozdka.

Kolejne wieczory w Teatrze Śląskim wypełnią "Welcome Home Boys" oraz Wielki finał.

Czy powspominaliśmy zatem 21 lat i przywołamy kamienie milowe od "Kabaretu MUMIO" po najświeższe poczynania grupy? I – czy udało nam się po raz pierwszy zachować powagę? A powaga – to słowo klucz, jeśli weźmie się pod u-wagę fakt, że łącząc się ze Śląskiem, spotkamy się ze Ślązakami w 3 tygodnie od setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

To drugie z serii spotkań w TPK z krainami, których historia jest długa i skomplikowana. Przed dwoma tygodniami były to Mazury, teraz – Śląsk, za dwa tygodnie – w pewnym sensie – Kaszuby.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 6.09.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Po raz 23. zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 02:00
Profesor Jerzy Limon – szczęśliwy zapewne – ogłosi 26 lipca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim otwarcie 23. Festiwalu Szekspirowskiego. Ma powody do radości, gdyż należy do "niezłomnych". Popularyzował najpierw, na początku lat 90, Dni Szekspirowskie. Rozwinął je do rozmiarów festiwalu, a po drodze wybudował – nie bez przeszkód – Gdański Teatr Szekspirowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeżeli jest sierpień, to jesteśmy w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 02:00
Pamiętamy, że bohaterką sierpnia jest Warszawa, w tym roku dołączyły do niej miasta Śląska (100. rocznica I powstania śląskiego), nie możemy wszak zapomnieć o gdańskim Sierpniu 80, choć okrągła rocznica za rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Stodole w Chochole

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 02:22
W Stodole w Chochole, a precyzyjnie w Stodole Chochół jest teatr, a precyzyjnie bywa tam także teatr.
rozwiń zwiń