MUMIO, sto lat!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 10:00
Sto lat! Sto lat! To – tradycyjne życzenia, które beztrosko składamy jubilatom, nie zawsze pewni, czy i oni sobie tego życzą. MUMIO kończy 21 lat i w swoim stylu obchodzi nieokrągły jubileusz.
Audio
  • Okrągły, 21. jubileusz MUMIO (Trójka Pod Księżycem)
Mumio
MumioFoto: Wojciech Dorosz

Plakat promujący "MUMIO Festival" Plakat promujący "MUMIO Festival"

Obchody grupa rozpoczęła u progu wakacji w Warszawie, w Teatrze Ateneum. Kończy je pod koniec wakacji w Katowicach w Teatrze Śląskim. To trzy wieczory: 6-8 września pod tytułem: "MUMIO Festival. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat MUMIO". Do warszawskich występów przygotowywaliśmy się wspólnie solidnie w "Magazynie bardzo kulturalnym", żałując, że nie – w "Trójce pod Księżycem", która daje szansę na 2-godzinne rozmowy, muzykowanie i dokazywanie. Czyż można było nie skorzystać z okazji, jaką jest TPK, nadawana w dniu poprzedzającym wieczór pierwszy katowickich obchodów?

Rzuciliśmy więc pomysł i MUMIO go podchwyciło!

Zanim więc publiczność Teatru im. Wyspiańskiego zobaczy o 19.00. spektakl z 2017 roku – "Przybora na 102" – my mamy szansę posłuchać raz jeszcze w roku jubileuszu, kogo? Jadwigi  Basińskiej, Dariusza Basińskiego, Jacka Borusińskiego Tomasza Drozdka.

Kolejne wieczory w Teatrze Śląskim wypełnią "Welcome Home Boys" oraz Wielki finał.

Czy powspominaliśmy zatem 21 lat i przywołamy kamienie milowe od "Kabaretu MUMIO" po najświeższe poczynania grupy? I – czy udało nam się po raz pierwszy zachować powagę? A powaga – to słowo klucz, jeśli weźmie się pod u-wagę fakt, że łącząc się ze Śląskiem, spotkamy się ze Ślązakami w 3 tygodnie od setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

To drugie z serii spotkań w TPK z krainami, których historia jest długa i skomplikowana. Przed dwoma tygodniami były to Mazury, teraz – Śląsk, za dwa tygodnie – w pewnym sensie – Kaszuby.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 6.09.2019
Godzina emisji: 0.05

Czytaj także

Po raz 23. zaczynamy!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 02:00
Profesor Jerzy Limon – szczęśliwy zapewne – ogłosi 26 lipca w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim otwarcie 23. Festiwalu Szekspirowskiego. Ma powody do radości, gdyż należy do "niezłomnych". Popularyzował najpierw, na początku lat 90, Dni Szekspirowskie. Rozwinął je do rozmiarów festiwalu, a po drodze wybudował – nie bez przeszkód – Gdański Teatr Szekspirowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeżeli jest sierpień, to jesteśmy w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 02:00
Pamiętamy, że bohaterką sierpnia jest Warszawa, w tym roku dołączyły do niej miasta Śląska (100. rocznica I powstania śląskiego), nie możemy wszak zapomnieć o gdańskim Sierpniu 80, choć okrągła rocznica za rok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Stodole w Chochole

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 02:22
W Stodole w Chochole, a precyzyjnie w Stodole Chochół jest teatr, a precyzyjnie bywa tam także teatr.
rozwiń zwiń