Szekspir – Lockdown?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 02:00
Co ma wspólnego "zaraza" z Szekspirem? Ma sporo wspólnego z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, a raczej z jego sytuacją latem AD 2020. Jego sytuacja, podobnie jak większości teatrów, jest nie do pozazdroszczenia. I nie można generalnie przyznać się do słabości, bo przyznanie się może być ostatnim gestem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ben Molyneux

Lockdown, co potwierdza prof. Jerzy Limon, stanowi zaprzeczenie istoty teatru. Dyrektor GTS, niemal każdą swoją decyzją potwierdza, że otwartość stanowi podstawową cechę wszystkiego, co mieści się pod określeniem: świat widowisk.


Posłuchaj
115:11 2020_07_17 00_05_12_PR3_Trojka_pod_Ksiezycem.mp3 Przed nami Festiwal Szekspirowski w Gdańsku (Trójka pod Księżycem)

 

Za niewiele ponad tydzień mieliśmy wspólnie otwierać właśnie Festiwal Szekspirowski w Gdańsku. Spotykamy się nieco wcześniej niż zazwyczaj o tej porze sezonu wakacyjnego; dobrze, bo jeszcze noc krótsza, źle, bo nie pamiętamy już lata bez tego festiwalu.

Co, w jego miejscu? Dowiadujemy się tej nocy w połowie lipca. Na pewno trwa już Lato z Szekspirem. Sprawdzamy natomiast, na jakich warunkach.

Dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Jest też dostępny w sieci specjalny program, o który chętnie zapytalibyśmy krytyków: Łukasza Drewniaka oraz Tomasza Domagałę. Internet nomen omen powinien przyjść nam z pomocą. O tym mówimy już w tym wydaniu TPK, transmitowanym jak gdyby nigdy nic z Sali Kolumnowej GTS.

Podejmują nas w Gdańsku po raz pierwszy latem 2020: dyrektor Jerzy Limon oraz panie – Anna Szynkaruk i Magda Hajdysz.

Zapraszamy więc do wspólnego cieszenia się latem, mimo wszystko.

Sierpień jest – przypominamy – miesiącem Gdańska, koniec więc lipca to najlepszy czas na przygotowania, w tym roku do 40-lecia Sierpnia 80.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 17.07.2020
Godzina emisji: 0.06