TPK z Europejskiego Kongresu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 19:29
Pierwszy wieczór – EUROPEJSKIEGO KONGRESU KULTURY we Wrocławiu.
Audio
TPK z Europejskiego Kongresu Kultury

Za nami – otwarcie EKK i wydarzenia pierwszego wieczoru, wśród których był wykład prof. Zygmunta Baumana oraz prapremiera "Poczekalni.0" w reżyserii KRYSTIANA LUPY.

U nas – spotkanie z autorem "Kultury w płynnej nowoczesności" poprowadził w "Klubie Trójki" Jerzy Sosnowski. W TPK liczymy na pojawienie się Krystiana Lupy, co oznacza: tuż po prapremierze! Mimo że większość audycji nadajemy z centrum EEK czyli Hali Stulecia, TPK planujemy transmitować ze  Świebodzkiego, gdzie zrealizowany został spektakl (Teatr Polski ma na Dworcu Świebodzkim swoją przestrzeń).

 
Próba prasowa Poczekalni.0


Spektaklowi patronujemy, wśród gości pojawi się zapewne także KRZYSZTOF MIESZKOWSKI – dyrektor Teatru Polskiego.

Naszymi przewodnikami po programie performatywno - teatralnym EKK, nazwanym TRICKSTEREM będą dyrektor Narodowego Instytutu Teatralnego – MICHAŁ MERCZYŃSKI oraz kuratorka Trickstera – AGATA SIWIAK.

Oczekując gości TPK i zarazem premiery, zaprosimy na spotkanie z dyrektorem odbywającego się po raz 46 we Wrocławiu festiwalu WRATISLAVIA CANTANSANDRZEJ KOSENDIAK. ANDRZEJ KOSENDIAK są – oczywiście – powiązane w tym szczególnym roku ANDRZEJ KOSENDIAK.


Jedną z gwiazd tegorocznego Wratislavia Cantans będzie Pieter Wispelwey. W tle filmu można posłuchać preludium z pierwszej suity wiolonczelowej Bacha w jego wykonaniu.


Czy spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie w pierwszą kongresową noc, tego dowiemy się prawdopodobnie już podczas trwania tego wydania TPK.

A na początku TPK nawiążemy do wydarzenia, które miało miejsce w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu we wtorek, 7 września - otwarcia przez ministra Bogdana Zdrojewskiego pawilonu artystycznego Olafura Eliassona "MaszynaTwojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

Dyrektor
Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Michał Merczyński i minister kultury, Bogdan Zdrojewski otwierają pawilon artystyczny Olafura Eliassona "Maszyna Twojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

 

Zapraszamy: Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.