X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TPK z Europejskiego Kongresu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2011 19:29
Pierwszy wieczór – EUROPEJSKIEGO KONGRESU KULTURY we Wrocławiu.
Audio
TPK z Europejskiego Kongresu Kultury

Za nami – otwarcie EKK i wydarzenia pierwszego wieczoru, wśród których był wykład prof. Zygmunta Baumana oraz prapremiera "Poczekalni.0" w reżyserii KRYSTIANA LUPY.

U nas – spotkanie z autorem "Kultury w płynnej nowoczesności" poprowadził w "Klubie Trójki" Jerzy Sosnowski. W TPK liczymy na pojawienie się Krystiana Lupy, co oznacza: tuż po prapremierze! Mimo że większość audycji nadajemy z centrum EEK czyli Hali Stulecia, TPK planujemy transmitować ze  Świebodzkiego, gdzie zrealizowany został spektakl (Teatr Polski ma na Dworcu Świebodzkim swoją przestrzeń).

 
Próba prasowa Poczekalni.0


Spektaklowi patronujemy, wśród gości pojawi się zapewne także KRZYSZTOF MIESZKOWSKI – dyrektor Teatru Polskiego.

Naszymi przewodnikami po programie performatywno - teatralnym EKK, nazwanym TRICKSTEREM będą dyrektor Narodowego Instytutu Teatralnego – MICHAŁ MERCZYŃSKI oraz kuratorka Trickstera – AGATA SIWIAK.

Oczekując gości TPK i zarazem premiery, zaprosimy na spotkanie z dyrektorem odbywającego się po raz 46 we Wrocławiu festiwalu WRATISLAVIA CANTANSANDRZEJ KOSENDIAK. ANDRZEJ KOSENDIAK są – oczywiście – powiązane w tym szczególnym roku ANDRZEJ KOSENDIAK.


Jedną z gwiazd tegorocznego Wratislavia Cantans będzie Pieter Wispelwey. W tle filmu można posłuchać preludium z pierwszej suity wiolonczelowej Bacha w jego wykonaniu.


Czy spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie w pierwszą kongresową noc, tego dowiemy się prawdopodobnie już podczas trwania tego wydania TPK.

A na początku TPK nawiążemy do wydarzenia, które miało miejsce w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu we wtorek, 7 września - otwarcia przez ministra Bogdana Zdrojewskiego pawilonu artystycznego Olafura Eliassona "MaszynaTwojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

Dyrektor
Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Michał Merczyński i minister kultury, Bogdan Zdrojewski otwierają pawilon artystyczny Olafura Eliassona "Maszyna Twojej Wyobraźni".

Pawilon
Pawilon artystyczny Olafura Eliassona „Maszyna Twojej Wyobraźni".

 

Zapraszamy: Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.