Nowy teatr Krzysztofa Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 13:01
Pretekstem naszego spotkania z NT jest film dokumentalny Marcina Latałły, który 24 lutego zostanie pokazany w TVP2. Tytuł filmu: „NOWY SEN – KRZYSZTOF WARLIKOWSKI”.
Audio
Krzysztof Warlikowski
Krzysztof WarlikowskiFoto: mat. prom.

Opowieść o tym teatrze snujemy od lat, ale film daje szansę spojrzenia na „fenomen” reżyserii  K.W. od nieco innej strony. Jest w nim przede wszystkim – on sam. Ja, bardzo dawno temu odważyłam się na rozmowę z nim. Od tamtej pory dyskretnie krążę wokół jego teatru, obserwując też poczynania jego aktorów. Moim rozmówcą jest najczęściej dramaturg NT – PIOTR GRUSZCZYŃSKI – człowiek kontaktowy, otwarty i potrafiący wyjść w rozmowach również poza tematy teatru K.W. dotyczące. I  tak – Piotr Gruszczyński pozostanie naszym przewodnikiem także tej nocy.

Drugim swoistym „ambasadorem” NT jest JACEK PONIEDZIAŁEK , który nie tylko gra w teatrze K.W., ale też tłumaczy. Ostatnio ukazały się dramaty Tennesee Williamsa w jego przekładzie, uzyskując świetne recenzje. Są już realizowane w teatrach. Jacek Poniedziałek przyjął nasze zaproszenie na tę noc.

Jacek
Jacek Poniedziałek / kadr z filmu

Do aktorów NT, z którymi także chętnie kontaktujemy się, należą: Magda Cielecka, Andrzej Chyra oraz Maciek Stuhr. Pani Stanisława Celińska zdobywa właśnie słuchaczy płytą, pt. „Nowa Warszawa”. Kompozytor, piszący dla NT muzykę – Paweł Mykietyn - występuje na festiwalach muzyki współczesnej, tworząc duże formy muzyczne.


NOWY TEATR KRZYSZTOFA WARLIKOWSKIEGO – to – CAŁY KOSMOS!

Zapraszamy:

Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz – wydawca.