Wojenne cierpienia aniołów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 12:47
- To opowieść mocna, bardzo osobista, która nie daje się przeczytać od razu w całości. Zmusza, by wziąć głęboki oddech, może nawet wrócić do jakiegoś fragmentu, by uwierzyć w to, co jest opisane na kolejnych stronach - mówi Michał Nogaś o książce "Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku" autorstwa Grażyny Jagielskiej.
Audio
  • Wojenne cierpienia aniołów (Trójkowy znak jakości)
Grażyna i Wojciech Jagielscy
Grażyna i Wojciech JagielscyFoto: PAP/Jacek Turczyk

"Grażynę Jagielską przez lata paraliżował strach. Żyła problemami męża. Dla jego pasji poświęciła swoje życie. W końcu jednak musiała zawalczyć o siebie. Przeżyła własny lot nad kukułczym gniazdem. Spędziła pół roku w szpitalu psychiatrycznym. Poznała kobiety, które tak jak ona długo udawały, że wszystko jest w porządku. Spotkała twardzieli, którzy musieli nauczyć się płakać. Była w miejscu, w którym można było wszystko. Nie wolno było jednego: kłamać" - czytamy w materiałach prasowych.

Rozmowy o literaturze "Z najwyższej półki" >>>

"Anioły jedzą trzy razy dziennie" to propozycja bardzo osobista i poruszająca, będąca próbą zrelacjonowania tego, jak wyglądał pobyt autorki w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego. - To historia wychodzenia z choroby, żmudnej i niezwykle nieprzyjemnej terapii - opisuje Michał Nogaś, który dodaje, że dzięki delikatności i wrażliwości autorki mamy do czynienia z opowieścią nienachalną, nieprzekraczającą jakiejkolwiek granicy.

To nie pierwsza książka Grażyny Jagielskiej. W ubiegłym roku wydała "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym", rzucającym światło na związek autorki z cenionym, wielokrotnie nagradzanym korespondentem, który z bliska obserwował pięćdziesiąt trzy konflikty wojenne. W tym czasie ona nie tylko tęskniła, ale przede wszystkich bała się o życie swojego męża. - Kiedy dostałem tekst do przeczytania jeszcze w 2012 roku, uprzedzano mnie, że będzie to książka, która może dotknąć. Okazało się, że jest przejmująca, porażająca, a do tego piękna - mówił przed rokiem Michał Nogaś.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

Czytaj także

"Przez ostatnie 10 lat nie wierzyłam, że wróci"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 12:06
- Gdy wrócił z pierwszego wojennego wyjazdu w 1992 roku przepraszał mnie bardzo i powiedział, że to się nie może nigdy więcej powtórzyć. Ale powtórzyło - wspomina Grażyna, żona Wojciecha Jagielskiego, korespondenta wojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Jagielska, czyli żona w klinice stresu bojowego

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 12:26
Jej mąż – Wojciech Jagielski, to jeden z najlepszych, polskich reporterów wojennych. Ona – czekająca w domu żona – zapłaciła za to bardzo wysoką cenę. Wszystko opisała w książce "Miłość z kamienia”.
rozwiń zwiń