X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ścieżki Północy". Wojenne piekło australijskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 22:00
- Richard Flanagan powiedział, że nie mógł tej książki nie napisać. Co więcej - czuł, że jeśli "Ścieżki Północy" nie powstaną, to niczego więcej już nie stworzy - mówi Michał Nogaś.
Audio
  • "Ścieżki Północy". Wojenne piekło australijskich żołnierzy (Trójkowy znak jakości)
Fragment okładki Ścieżek Północy Richarda Flanagana
Fragment okładki "Ścieżek Północy" Richarda FlanaganaFoto: mat. prasowe Wydawnictwa Literackiego

"Ścieżki Północy" przyniosły Richardowi Flanaganowi, pisarzowi z Tasmanii, Nagrodę Bookera za 2014 rok. A.C. Grayling, sekretarz kapituły tej nagrody, powiedział o powieści: Zazwyczaj Nagrodę Bookera otrzymują bardzo dobre książki, ale w tym roku wyróżniliśmy arcydzieło.

Bohaterem "Ścieżek Północy" jest osadzony w japońskim obozie z czasów II wojny światowej chirurg Dorrigo Evans. - Flanagan pisze samą prawdę, pisze o rzeczach, o których Australijczycy chcieli zapomnieć - dodaje Michał Nogaś i wyjaśnia, co było dla Australijczyków tak trudne do zaakceptowania.

Ta książka jest dedykowana jednemu konkretnemu więźniowi o numerze 335. Michał Nogaś odpowiada w audycji na pytanie Wojciecha Manna, komu ten numer przydzielono...

Richard Flanagan będzie gościem Michała Nogasia w najbliższym wydaniu "Z najwyższej półki", w niedzielę (4.10) o godzinie 20.05.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 2.10.2015
Godzina emisji: 7:42

fbi/mk