X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mur berliński - blizna po ranie, która wciąż boli

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 11:19
"Mur. 12 kawałków o Berlinie" to zbiór dwunastu reportaży o mieście, którego mieszkańcy jednego dnia przestali być sąsiadami, choć przez lata mieszkali na jednej ulicy.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Mur. 12 kawałków o Berlinie" (Trójkowy znak jakości)
Mur. 12 kawałków o Berlinie to zbiór reportaży pod redakcją Agnieszki Wójcińskiej, zilustrowanych zdjęciami Filipa Springera (na zdjęciu: fragment okładki książki)
"Mur. 12 kawałków o Berlinie" to zbiór reportaży pod redakcją Agnieszki Wójcińskiej, zilustrowanych zdjęciami Filipa Springera (na zdjęciu: fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne/Wydawnictwo Czarne

We wstępie do publikacji możemy przeczytać, że nie dotyczy ona muru jako zjawiska politycznego czy symbolu minionego czasu, ale opowiada "intymne historie z murem i po murze".

- W tej książce młodzi i zdolni autorzy, polscy i niemieccy, oddają głos tym, którzy przez lata żyli w cieniu muru. Dziś ten cień wciąż pada na ich życie i na otaczający ich świat. Bo choć po 26 latach zdążyliśmy zapomnieć o murze, on wciąż o sobie przypomina - tłumaczy Michał Nogaś.

Dziennikarz Trójki opowiada o reportażach mówiących o podzielonym świecie i rozłamie, który wciąż zakorzeniony jest w europejskiej i berlińskiej rzeczywistości. A przy okazji rozmowy o poruszonych w książce wątkach Wojciech Mann dzieli się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami związanymi z… porywaniem samolotów.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 9.10.2015
Godzina emisji: 7:45

iwo/fbi

Czytaj także

(Nie)codzienność na granicy wojny i pokoju

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 10:13
"1945. Wojna i pokój" Magdaleny Grzebałkowskiej to jedenaście reportaży o tym, jak 70 lat temu wyglądało życie w Polsce. - To najwspanialsza z możliwych praca reporterska - mówi o publikacji Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Kultury i Nauki - historia w reportażach

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:35
- Wiem z doświadczenia, że nasi słuchacze bardzo lubią przemyślane i świetnie ułożone antologie reportażu - mówi Michał Nogaś, który w kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" poleca teksty o Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń