Lepiej żyć dla ojczyzny czy za nią umrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 13:52
"Ostatni" - taki tytuł nosi najnowsza książka Emila Marata i Michała Wójcika. To historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego ps. "Upłaz".
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Ostatni" (Trójkowy znak jakości/Trójka)
Fragment okładki książki Emila Marata i Michała Wójcika
Fragment okładki książki Emila Marata i Michała WójcikaFoto: mat. prasowe

- Duet Marat-Wójcik ma prawdziwe szczęście do bohaterów, pięknych postaci o istnieniu których wielu z nas dowiaduje się po raz pierwszy - mówi Michał Nogaś.

Aleksander Tarnawski ma dziś 95 lat. Jest ostatnim żyjącym z trzystu szesnastu polskich cichociemnych - żołnierzy i agentów szkolonych w Wielkiej Brytanii i zrzucanych z zadaniami do kraju.

Życie bohatera opowieści jest wpisane w szerszy zarys i kontekst wydarzeń historycznych. Aleksander Tarnawski wielokrotnie podkreśla, że był jedynie małym pikselem w pejzażu ówczesnych wydarzeń.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której nie zabrakło akcentu piłkarskiego - Wojciech Mann dał piłkarzom cenne rady na Euro 2016.

***

Tytuł audycjiTrójkowy znak jakości 
Prowadzą: 
Michał Nogaś, Wojciech Mann
Data emisji: 17.06.2016 
Godzina emisji: 
7.48

mat. prasowe/mp/mk


Czytaj także

Wesela 21, czyli przemiany dwojga w jedno

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 18:00
Przez pięć lat Muzeum Etnograficzne w Krakowie badało współczesne oblicze weselnego rytuału. Efektem tych prac jest wystawa "Wesela 21" oraz książka pod tym samym tytułem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pingwin Mannio i jego niezwykła podróż

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 15:23
Tom Michell po tym, jak postanowił wywrócić swoje życie do góry nogami, natknął się na wyjątkowego pingwina. Tak wyjątkowego, że przemycił go do domu i napisał o nim książkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O zarazie we Wrocławiu i... malowaniu biustów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 15:45
To wydanie "Z najwyższej półki" zaskoczyło słuchaczy bogactwem wątków. Było i o talencie wokalnym Wojciecha Manna, jego wadze (lekkiej), malowaniu piersi i epidemii ospy, która przed laty dotknęła Wrocław...
rozwiń zwiń