X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Haiti - państwo doświadczone przez naturę i ludzi

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 13:15
O trudnej, pełnej bólu historii Haiti opowiada książka pt. "Niedziela, 4 stycznia" autorstwa jednego z najwybitniejszych haitańskich pisarzy - Lyonela Trouillota.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Niedziela, 4 stycznia" (Trójkowy znak jakości)
Górzysty krajobraz Haiti
Górzysty krajobraz HaitiFoto: Pixabay/tpsdve

- W wieku XX Haiti było m.in. okupowane przez Stany Zjednoczone. Nie miało też szczęścia do przywódców politycznych, którzy traktowali je jak swoją własność. Szerzyła się korupcja, dochodziło do zamieszek na tle rasowym między ludnością murzyńską i mulacką. Obalano kolejne reżimy. Co więcej, w roku 2010 państwo Haiti zostało nawiedzone przez silne trzęsienie ziemi - mówi o losach kraju Michał Nogaś.

Kim są bohaterowie książki? Z czym się zmagają? Dlaczego już pierwsze zdania książki budzą w redaktorze Mannie ogromne emocje? Odpowiedzi na te pytania w nagraniu "Trójkowego znaku jakości". Michał Nogaś opowiada też w audycji o wydarzeniach literackich podczas trwającego festiwalu Open'er.

***

Tytuł audycjiTrójkowy znak jakości 
Prowadzą: 
Michał Nogaś, Wojciech Mann
Data emisji: 1.07.2016 
Godzina emisji: 
7.51

fbi/ei

Czytaj także

Dzieła niemal wszystkie na urodziny Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 11:39
Tuż przed setną rocznicą urodzin znanego polskiego poety i satyryka ukazała się książka "Jeremi Przybora. Dzieła (niemal) wszystkie". - To mistrz mowy polskiej i inteligentnego humoru - mówi o zmarłym artyście Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O zarazie we Wrocławiu i... malowaniu biustów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 15:45
To wydanie "Z najwyższej półki" zaskoczyło słuchaczy bogactwem wątków. Było i o talencie wokalnym Wojciecha Manna, jego wadze (lekkiej), malowaniu piersi i epidemii ospy, która przed laty dotknęła Wrocław...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rybacy" - błyskotliwy debiut młodego Nigeryjczyka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 15:30
- Ta książka jest pełna metafor, przybliża nam dzisiejszą Afrykę. Jest baśniowa, miejscami poetycka. To opowieść o przeznaczeniu, ludzkiej słabości i kruchości, ale też o sile autorytetu - mówi o książce "Rybacy" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń