X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyrusz do serca gorącego kontynentu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2011 06:45
"Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" to książka przygodowo-przyrodniczo-naukowa, pełna zaskakujących informacji m.in. o endemicznej florze i faunie kontynentu.
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia"

Jej autor Marek Tomalik to dziennikarz zafascynowany Australią, którą przejechał wzdłuż i wszerz. W 2004 zorganizował i wziął udział w wyprawie śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, jednego z największych polskich podróżników i odkrywców. Wspólnie z innymi uczestnikami pokonał 12 000 km, z czego 7 500 przez busz.

/

- Już na pierwszych stronach książki autor trochę się przechwala: "Wyprawy do serca tego kontynentu, przebywanie w buszu i wielotygodniowe podróże sprawiły, że w wykopanej jamie ziemnej upiekę chleb, a w folii aluminiowej kangurze ogony otrzymane od Aborygenów" - recenzował Michał Nogaś.

Książka ukaże się 6 marca z  Trójkowym Znakiem Jakości.

Marek Tomalik, "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia", Wydawnictwo Otwarte

 

Aby wysłuchać recenzji Michała Nogasia i dowiedzieć się, dlaczego w Australii "kwiaty rodzą się z ognia", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Więcej książkowych recenzji znajdziecie Państwo na blogu Michała Nogasia.

Audycji "Trójkowy znak jakości" można słuchać w każdy piątek około godz. 7.40.

(pg)

Zobacz więcej na temat: Australia boks podróże