Niegrzeczni chłopcy i zagubione dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 13:00
Najnowsza książka Przemka Guldy "Chłopcy i dziewczęta w Polsce" jest zapisem trafnych obserwacji na temat współczesnej, polskiej młodzieży. Opowieść ta niejednego rodzica może zszokować.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce ""Chłopcy i dziewczęta w Polsce"

Bohaterów książki "Chłopcy i dziewczęta w Polsce" jest jedenastu. Są młodzi i zbuntowani. I chociaż wydaje im się, że o życiu wiedzą wszystko, ono ciągle ich zaskakuje.

- Poruszyło mnie opowiadanie "Między stacjami" – mówi redaktor Michał Nogaś. – Nie znamy imienia bohaterki. Mamy za to opisy jej długich, nużących podróży przez Polskę.  Dziewczyna nie jeździ do pracy, ani na wakacje, lecz na widzenia ze swoim chłopakiem, z którym przeżyła piękne chwile. Wszystko się skończyło, kiedy pijany wsiadł za kierownicę i spowodował wypadek. Jak będzie wyglądała ich pierwsza podróż powrotna? – takie pyta stawia autor – mówi Michał Nogaś.

/

Inny bohater opowiadań jest młodym, mało atrakcyjnym chłopakiem. Każdą wolną chwilę poświęca grom komputerowym. Jego życie zmienia się, gdy poznaje dziewczynę. Dla niego są to piękne chwile, dla niej zwykła zabawa.

- Książkę czyta się dobrze. Podoba mi się język Guldy. Zdania są nieoczywiste i pobudzają do myślenia. Dość wiernie oddają rzeczywistość - mówi Michał Nogaś.

Aby dowiedzieć się, co kryje się pod tytułem "Chłopcy i dziewczęta w Polsce" wystarczy kliknąć ikonę dźwięku, który znajduje się w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie książki.

Książkowe recenzje znajdą Państwo także na blogu Michała Nogasia.

Audycji "Trójkowy znak jakości" można słuchać w każdy piątek około godz. 7.40.

Czytaj także

Miejsca, których unikają turyści

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 10:00
- Wszystkie rzekomo zakazane i niebezpieczne miejsca zawsze wydają się arcyciekawe i gwarantują niesamowitą zabawę – pisze we wstępie swojej najnowszej książki znany brytyjski dziennikarz i satyryk.
rozwiń zwiń