X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marszałek znany i nieznany

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 13:56
Do księgarń właśnie trafił piękny album "Piłsudski burzliwe życie w niespokojnych czasach". To opowieść o człowieku, bez którego nie byłoby niepodległej Polski w 1918 roku, a my, choć uczymy się o nim w szkole, o wielu aspektach jego życia wciąż mało wiemy.
Audio
Okładka książki Piłsudski burzliwe życie w niespokojnych czasach
Okładka książki "Piłsudski burzliwe życie w niespokojnych czasach"Foto: materiały promocyjne

Album składa się nie tylko ze zdjęć Marszałka Józefa Piłsudskiego od lat najmłodszych aż do śmierci, ale także z fachowo przygotowanej, dobrze czytającej się biografii z historią w tle. Znajdziemy więc opowieści związane z jego dzieciństwem, domami, w których mieszkał (oczywiście także tym w Sulejówku), czasach szkolnych i wojny, a także z czasów wolnej Polski.

Na zdjęciach zobaczymy go nie tylko w oficjalnych sytuacjach, ale i całkiem prywatnych, jak np. z ukochanymi córkami, w trakcie wypoczynku w Egipcie, z Kasztanką czy psem, który się wabił… Pies.

Autorzy nie wybielają Marszałka, który postacią krystaliczną na pewno nie był. W albumie zamieszczono więc fotografie z przewrotu majowego czy procesu brzeskiego.

- Jednym słowem dostajemy do rąk książkę niezwykle wciągającą, opowieść o losach człowieka, który kochał spacery, papierosy, herbatę i układanie pasjansów. Ale który ponad wszystko stawiał interes kraju i chciał zagwarantować mu bezpieczeństwo, a w wolnych chwilach, jak każdy, miał czas dla rodziny i przyjaciół – podsumowuje Michał Nogaś.

 

"Trójkowego Znaku Jakości" można słuchać w każdy piątek o godz. 7.45.

Czytaj także

Warszawa uczciła rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:42
Uroczystym apelem oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i na Grobie Nieznanego Żołnierza stolica upamiętniła 76. rocznicę śmierci marszałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent apeluje: 11 listopada przypnij kotylion

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 08:30
Niech ten kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra - Rzeczypospolitej - mówi Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

11 listopada 1918 władza leżała na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 11:29
Andrzej Sowa (publicysta): Józef Piłsudski miał wszystkie atuty w ręku.
rozwiń zwiń