X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie wierzę w życie pozaradiowe" - Marek Niedźwiecki o sobie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 15:00
Fakt, że Marek Niedźwiecki napisał książkę, nikogo nie powinien dziwić. Za nami przecież wydawnictwa związane z "Listą Przebojów Trójki". Jednak informacja, że Marek Niedźwiecki napisał książkę… o sobie, jest co najmniej elektryzująca.
Audio
Fragment okładki książki Nie wierzę w życie pozaradiowe
Fragment okładki książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe"Foto: materiały promocyjne

/

A potwierdzą to wszyscy ci, którzy choć trochę tego jednego z najwybitniejszych polskich dziennikarzy radiowych znają.

Podróż z Markiem Niedźwieckim rozpoczynamy w jego rodzinnym Szadku. Tam, słuchając radia, uzależniał się od muzyki i marzył, by wzorem ulubionych prezenterów polskich i zagranicznych, zapowiadać piosenki.

- Poznajemy drogę Marka z małego Szadka, poprzez Zduńską Wolę, Politechnikę Łódzką i Radio Łódź do studia przy Myśliwieckiej 3/5/7 - opowiada Michał Nogaś.

Dzięki tej książce możemy zajrzeć do pamiętnika trójkowego redaktora, niektórych notowań jego prywatnej listy przebojów oraz rodzinnych fotografii.

- Nie znajdą Państwo w tej książce jedynie wesołych opowieści i żartów, zabaw językiem polskim, z  czego Marek również słynie, znajdą też Państwo próby odpowiedzi na dręczące go od lat pytania i opowieść o samotności, z którą nauczył się żyć, o ucieczce od głośnego świata, o życiowych wyborach. Z tej opowieści wyłania się obraz człowieka pełnego zalet, ale i wad, o których nie wstydzi się mówić - podkreśla Michał Nogaś.Książka "Nie wierzę w życie pozaradiowe" do księgarń trafi 1 grudnia 2011 r.  Więcej o książce oraz jej fragmenty TU>> 

"Trójkowego Znaku Jakości" można słuchać w każdy piątek o godz. 7.45. Zapraszamy.

 

Marek Niedźwiecki, właściciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów Polskiego Radia, od 1982 prowadzi "Listę Przebojów Programu Trzeciego". W trakcie swojej 30-letniej pracy w Trójce tworzył wiele audycji muzycznych. Obecnie możemy go usłyszeć nie tylko w LP3 (piątek godz. 19, co drugi tydzień na przemian z Piotrem Baronem), ale także w czwartkowej "W tonacji Trójki" (godz. 15) oraz w "Markomanii (sobota godz. 10).

Czytaj także

1500. wydanie LP3 - zobacz wideo i galerię

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 08:05
W piątek 29 października Trójka oraz jej Słuchacze obchodzili wyjątkowe święto - 1500. wydanie Listy Przebojów Programu 3. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chłopak, który marzył o prowadzeniu LP3

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2010 14:04
- Marek, chciałbym, abyś prowadził Listę Przebojów – zaproponował Andrzej Turski Markowi Niedźwieckiemu. Od razu jednak uprzedził: - Mieszkania Ci nie dam, bo nie mam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Listy Przebojów Trójki – zobacz wideo z Markiem Niedźwieckim

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 07:00
Na trzecim AC/DC, na drugim Maanam, na pierwszym... – tak przed 30 laty przedstawiał się szczyt pierwszego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fani piszą o Liście Przebojów Programu Trzeciego

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 19:00
"Lista Przebojów Programu Trzeciego - ABC druhów zastępowych i kaziów" to niezwykłe, ekskluzywne wydawnictwo liczące grubo ponad 300 stron, które powinno znaleźć się na półce każdego prawdziwego fana tej kultowej audycji.
rozwiń zwiń