X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

15 odsłon "Dolce Vita"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 10:48
- To jest książka o życiu, o wszystkich jego przejawach, zabawnych, przykrych, miłych i żałosnych stronach naszej egzystencji - mówi Michał Nogaś o zbiorze 15 opowiadań Jarosława Mikołajewskiego "Dolce Vita".
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Dolce Vita" Jarosława Mikołajewskiego
15 odsłon Dolce Vita
Foto: Glow Images/East News

"Dolce Vita" to, jak zapewnia Michał Nogaś, zbiór pięknych i niezwykle subtelnych opowiadań. Każde z nich dotyka rzeczywistości w inny sposób, każde wydobywa z niej inny ukryty szczegół, nieznany wcześniej fenomen - i mówi o tym osobnym, własnym językiem.

/

Autor książki - Jarosław Mikołajewski - jest poetą, pisarzem, eseistą, dziennikarzem, a przez ostatnich sześć lat także dyplomatą - był szefem Instytutu Kultury Polskiej w Rzymie. - Powszechnie znany jest fakt, że wielką miłością darzy Włochy, a zwłaszcza Rzym. Nie tak dawno wydał opartą na pomyśle "Boskiej komedii" Dantego własną "Rzymską komedię" - mówi Michał Nogaś.
Inne recenzje książek z Trójkowym Znakiem Jakości znajdziesz TU >>

Jednak teksty w "Dolce Vita"  niekoniecznie opowiadają o Rzymie. To przejmujące, czasami makabryczne, opowieści o życiu, m.in. o  męskiej nieporadności, o niemożliwej miłości nastolatki do sędziwego pana, o naradzie konsularnej w związku ze starą mapą rzymską...

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(pg/mat. promocyjne)