Eustachy Rylski potwierdza klasę. Nowa książka "Obok Julii"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 11:58
- To jest książka, z której mam ponad 12 stron notatek - mówi o "Obok Julii" Eustachego Rylskiego Michał Nogaś.
Audio
  • "Obok Julii" Eustachego Rylskiego (Trójkowy Znak Jakości/Trójka)
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego Obok Julii
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego "Obok Julii"Foto: Wydawnictwo Wielka Litera

Głównym bohaterem książki "Obok Julii" jest Jan Ruczaj. Mężczyzna żyje głównie wspomnieniami, a te ożywają, gdy od jednego z kolegów z pracy dowiaduje się, że do miasteczka, w którym mieszka powraca jego była nauczycielka języka rosyjskiego - piękna Julia. Przyjazd kobiety zmienia dotychczasowe życie Jana, a jej zniknięcie uruchamia cały szereg różnych zdarzeń.
Jak podkreśla w audycji "Trójkowy Znak Jakości" Michał Nogaś, Eustachy Rylski jest wyjątkowym pisarzem, a czytanie jego książek jest wielką przyjemnością, głównie dlatego, że autor posługuje się piękną polszczyzną, konstruuje przejmujące, nierzadko przeszywające i mądre zdania, w których żadne słowo nie jest zbędne czy przypadkowe.
Nogaś mówi, że po raz pierwszy z twórczością Rylskiego zetknął się osiem lat temu i od tego czasu nie zdarzyło się, by zawiódł się na tym pisarzu. Również "Obok Julii" jest - według dziennikarza Trójki - znakomitą książką, która potwierdza klasę Rylskiego.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura

Czytaj także

Czytanie jest sexy! Nieprzypadkowo "Kamasutra" to książka

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 08:48
- Trzeba pokazać, że wiedza, że inteligencja jest seksowna. Seks to coś, co wydarza się głównie na poziomie mózgu. Rozpatrując to w kategoriach czysto seksualnych duża część ludzkiego wyrafinowania, umiejętności bierze się właśnie z czytania - mówi pisarz Jacek Dehnel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baczyński wciąż jest najpopularniejszym polskim poetą

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:30
To film poetycko-biograficzny, wychodzący poza gatunkową klasyfikację. "Baczyński" to eksperyment. Linię narracyjną stanowi kilkanaście wierszy artysty w wykonaniu slamerów, czyli młodych poetów - opowiada Stanisław Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Upraszczanie Edmunda Niziurskiego zawsze się zemści

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 22:20
- Jednym z najważniejszych sposobów rażenia prozy Niziurskiego jest dialog - podkreśla Wojciech Tomczyk, znawca i entuzjasta Edmunda Niziurskiego, dramaturg i scenarzysta.
rozwiń zwiń