X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W hołdzie Markowi Hollisowi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 04:00
21 marca pojawiła się kolejna pełnia, a to oznacza kolejną odsłonę "Trzeciej Strony Księżyca", w ramach której wybrzmiała także... "Ciemna strona Mocy"!
Audio
  • W hołdzie Markowi Hollisowi (Trzecia strona Księżyca/Trójka)
  • W hołdzie Markowi Hollisowi (Trzecia strona Księżyca/Trójka)
Księżyc, satelita Ziemi
Księżyc, satelita ZiemiFoto: Marionberaudias/Pixabay

Przywrócić życiu tę samą świeżość przeżyć, jakiej doświadczamy, kiedy nasze bose stopy zetkną się z ziemią o świcie i widzimy, jak promienie Słońca przebijają się przez korony górskich drzew niby błyskawica; kiedy dziewczyna podaje nam usta do pocałunku; kiedy pomysł nagle, z pełnym impetem, wpada nam do głowy, zmieniając w mgnieniu oka porządek całego życia. Życie to wysepki uniesień na oceanie nudy, a po trzydziestce ziemię widuje się z rzadka. W najlepszym razie kluczymy od jednej mierzei do drugiej, aż w końcu znamy na pamięć każde ziarenko piasku, które widzimy na swej drodze.

                                                  – Luke Rhinehart (George Powers Cockcroft)

W 1971 roku George Cockcroft pod pseudonimem Luke Rhinehart opublikował powieść "The Dice Man" opowiadającą historię psychiatry, który podejmuje decyzje życiowe w oparciu o rzucanie kostkami do gry. Książka zafascynowała i zainspirowała m.in. zmarłego niedawno Marka Hollisa. Podczas tego lotu na pokładzie statku TSK nie zabrakło egzemplarza "Kościarza", muzyki Marka i jego przyjaciół z Talk Talk. 

***

W tym wydaniu audycji "Trzecia Strona Księżyca" gościnnie "Ciemna Strony Mocy", która zaprasza na fortepianowe celebrowanie Piano Day: w nocy z 27 na 28 marca w studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce specjalny koncert Oskara Cenkiera.

Piano Day 2019 Piano Day 2019

***

Tytuł audycji: Trzecia strona Księżyca
Data emisji: 21.03.2018
Godzina emisji: 0.05


Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA