W hołdzie Markowi Hollisowi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 04:00
21 marca pojawiła się kolejna pełnia, a to oznacza kolejną odsłonę "Trzeciej Strony Księżyca", w ramach której wybrzmiała także... "Ciemna strona Mocy"!
Audio
  • W hołdzie Markowi Hollisowi cz.1 (Trzecia strona Księżyca/Trójka)
  • W hołdzie Markowi Hollisowi cz.2 (Trzecia strona Księżyca/Trójka)
Księżyc, satelita Ziemi
Księżyc, satelita ZiemiFoto: Marionberaudias/Pixabay

Przywrócić życiu tę samą świeżość przeżyć, jakiej doświadczamy, kiedy nasze bose stopy zetkną się z ziemią o świcie i widzimy, jak promienie Słońca przebijają się przez korony górskich drzew niby błyskawica; kiedy dziewczyna podaje nam usta do pocałunku; kiedy pomysł nagle, z pełnym impetem, wpada nam do głowy, zmieniając w mgnieniu oka porządek całego życia. Życie to wysepki uniesień na oceanie nudy, a po trzydziestce ziemię widuje się z rzadka. W najlepszym razie kluczymy od jednej mierzei do drugiej, aż w końcu znamy na pamięć każde ziarenko piasku, które widzimy na swej drodze.

                                                  – Luke Rhinehart (George Powers Cockcroft)

W 1971 roku George Cockcroft pod pseudonimem Luke Rhinehart opublikował powieść "The Dice Man" opowiadającą historię psychiatry, który podejmuje decyzje życiowe w oparciu o rzucanie kostkami do gry. Książka zafascynowała i zainspirowała m.in. zmarłego niedawno Marka Hollisa. Podczas tego lotu na pokładzie statku TSK nie zabrakło egzemplarza "Kościarza", muzyki Marka i jego przyjaciół z Talk Talk. 

***

W tym wydaniu audycji "Trzecia Strona Księżyca" gościnnie "Ciemna Strony Mocy", która zaprasza na fortepianowe celebrowanie Piano Day: w nocy z 27 na 28 marca w studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce specjalny koncert Oskara Cenkiera.

Piano Day 2019 Piano Day 2019

***

Tytuł audycji: Trzecia strona Księżyca
Data emisji: 21.03.2019
Godzina emisji: 0.04

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA księżyc