X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na czym polega tzw. dyplomacja dronów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:30
Drony coraz częściej wykorzystywane są przez armie różnych krajów. A co mówi o dronach - szczególnie tych uzbrojonych - prawo międzynarodowe?
Audio
  • Na czym polega tzw. dyplomacja dronów? (Trzecie oblicze dyplomacji/ Trójka)
Czy maszyny bezzałogowe są przyszłością współczesnych armii? (na zdjęciu bezzałogowy Bojowy Aparat Latający MQ-1 Predator)
Czy maszyny bezzałogowe są przyszłością współczesnych armii? (na zdjęciu bezzałogowy Bojowy Aparat Latający MQ-1 Predator)Foto: By U.S. Air Force photo/Lt Col Leslie Pratt - http://www.af.mil/shared/media/photodb/photos/081131-F-7734Q-001.jpg, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5518219

Cyberterroryści nauczyli się już porywać te maszyny bezzałogowe. Same urządzenia łatwo jest też kupić, okazuje się, że korzystają z nich m.in. bojownicy z tzw. państwa ISIS.

Pojawienie się dronów generuje pewne problemy, których nie regulowało dotąd prawo. Bo czy np. dotykając drążka sterowniczego żołnierz, którzy siedzi w klimatyzowanym pomieszczeniu w swojej jednostce, jest na wojnie czy nie? O tych i innych wątpliwościach mówił w Trójce dr Marek Wasiński.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)
Data emisji: 5.12.2016
Godzina emisji: 7.44

ei/fbi

Czytaj także

Sport i wielka polityka. Mieszanka wybuchowa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 16:02
Gdy na biurku dyplomaty pojawia się zaproszenie na widowisko sportowe, a w tle jest do tego wielka polityka, może zrobić się naprawdę gorąco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dron, czyli latający smartfon

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 16:05
Bezzałogowe statki powietrzne znajdują coraz szersze zastosowanie. Jakie wyzwania, w związku z rosnącą popularnością dronów, stoją przed twórcami prawa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczne przekupstwo. Zgodne z prawem?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 13:16
Czy przekupstwo to dobry instrument uprawiania polityki zagranicznej? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa.
rozwiń zwiń