X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atak na Kim Dzong Nama. Jedno z najbardziej zagadkowych zabójstw w świecie dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 14:45
13 lutego przyrodni brat przywódcy komunistycznej Korei Północnej został zamordowany na lotnisku w Malezji. Sprawa zabójstwa Kim Dzong Nama wywołuje wiele pytań.
Audio
  • Jedno z najbardziej zagadkowych zabójstw w świecie dyplomacji (Trzecie oblicze dyplomacji/ Trójka)
W opinii eksperta PR24, sankcje nałożone przez Unię Europejską na Koreę Północną nie mają absolutnie żadnego znaczenia
W opinii eksperta PR24, sankcje nałożone przez Unię Europejską na Koreę Północną nie mają absolutnie żadnego znaczeniaFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

46-letni Kim Dzong Nam został zaatakowany i otruty na lotnisku w Kuala Lumpur, skąd chciał odlecieć do Makau. Zmarł w drodze do szpitala. Południowokoreańska agencja wywiadowcza podejrzewa, że za atakiem stoi Korea Północna. Trwa śledztwo w tej sprawie. Malezyjscy śledczy zdecydowali się na przeprowadzenie sekcji zwłok Nama. Tymczasem Pjongjang wydał oświadczenie odnośnie działań prokuratorów.

Korea Północna uważa, że Malezja naruszyła prawo międzynarodowe dokonując sekcji zwłok obywatela północnokoreańskiego posługującego się paszportem dyplomatycznym. Po drugie, zdaniem Pjongjangu - w tej sprawie przysługiwała eksterytorialność, więc przeprowadzenie sekcji jest naruszeniem suwerenności terytorialnej Korei Północnej i pogwałceniem praw człowieka.

Czy jednak te zarzuty mają jakiekolwiek poparcie w prawie międzynarodowym? O tym mówił w Trójce dr Marek Wasiński.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)
Data emisji: 03.04.2017
Godzina emisji: 7.42

aj/fbi

Czytaj także

Dyplomatyczna wojna po zabójstwie Kim Dzong Nama. Korea Północna wydala ambasadora Malezji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 15:36
Korea Płn. uznała ambasadora Malezji za persona non grata i zażądała opuszczenia kraju w ciągu 48 godzin. To retorsja za wydalenie w sobotę ambasadora Korei Płn. w Malezji blisko trzy tygodnie po zamordowaniu w Kuala Lumpur przyrodniego brata przywódcy Korei Płn.
rozwiń zwiń