Byli polscy ambasadorowie wspominają swoje perypetie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 12:00
Niesienie pomocy rodakom w potrzebie, praca przy najważniejszych światowych dokumentach czy balansowanie na granicy życia i śmierci. Wspomnienia polskich byłych ambasadorów bywają wprost niewiarygodne. 
Audio
  • Byli polscy ambasadorowie wspominają swoje perypetie (Trzecie oblicze dyplomacji/Trójka)
W I kwartale 2019 roku banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów dla przedsiębiorców.
W I kwartale 2019 roku banki zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów dla przedsiębiorców.Foto: Pressmaster/Shutterstock.com

Krzysztof Śliwiński, były ambasador w Maroku, opowiada w audycji o niewykorzystanych polskich szansach na międzynarodowy rozgłos, a Mariusz Maszkiewicz, który pracował jako ambasador na Białorusi, wspomina zakładanie pierwszego polskiego konsulatu w Grodnie. Placówka powstała w... schowku na szczotki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: Tadeusz Strójwąs (były zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy FAO, pracował przy konwencji o prawach dziecka), Krzysztof Śliwiński (były ambasador w Maroku), Mariusz Maszkiewicz (były ambasador na Białorusi), Bogdan Góralczyk (były ambasador w Tajlandii, na Filipinach i w Mjanmie), gen. Edward Pietrzyk (były ambasador w Iraku), Jan Wojciech Piekarski (były ambasador w Bagdadzie)
Data emisji: 01.05.2017
Godzina emisji: 7.41

fbi/ei

Czytaj także

Rajstopami w twarz - czyli jak kradną żony dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 15:27
- Prawo międzynarodowe stanowi, że członkowie rodziny dyplomaty (...) korzystają z podobnej ochrony, jak on sam - mówił w Trójce o zasadach działania immunitetu ekspert. Czy zatem bliscy pracowników ambasad mogą czuć się bezkarni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikropaństwa i niejasności wokół nich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 10:20
- Posługiwanie się terminem "mikropaństwa" nie jest błędem, ale to pojęcie bywa źródłem nieporozumień - mówi dr Marek Wasiński z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prawo międzynarodowe traktuje dyplomatę na wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 15:10
Czy dyplomata podlega ochronie, jeśli jest na urlopie poza krajem, w którym na co dzień urzęduje?
rozwiń zwiń