X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Nowak: było mi trochę ciasno w tej piosence

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 07:54
"Piosenka starych kochanków" Jacquesa Brela z polskim tekstem Wojciecha Młynarskiego to utwór, który, zdaniem Adama Nowaka, powinien być wykonywany przez dojrzałego mężczyznę, ponieważ "opowiada o czymś, co trwało całe życie".
Audio
  • Adam Nowak: było mi trochę ciasno w tej piosence (Poranki Piotra Metza/Trójka)
Adam Nowak w porannym paśmie Zapraszamy do Trójki opowiada historie związane z utworami grupy Raz, Dwa, Trzy
Adam Nowak w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" opowiada historie związane z utworami grupy Raz, Dwa, TrzyFoto: PAP/Rafał Nowakowski

- Było mi trochę ciasno w tej piosence, gdyż brakowało mi lat, żeby ją śpiewać. Jestem coraz bliżej autentyczności i za dziesięć lub piętnaście lat będę mógł zaśpiewać ją tak, jak powinna ona zabrzmieć - powiedział lider grupy Raz, Dwa, Trzy.

Wokalista przyznał, że traktuje "Piosenkę starych kochanków" jako utwór, który "afirmuje uczucie", dlatego wykonując ją, myślał o swojej żonie. - Nie musiałem się wówczas zastanawiać nad tym, czy wolno mi śpiewać tę piosenkę, nie mając sześćdziesięciu lat - podsumował gość Piotr Metza.

Zespół Raz, Dwa, Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadził: Piotr Metz
Gość: Adam Nowak
Data emisji: 13.01.2015
Godzina emisji:
7.40

(iwo, ei)

Czytaj także

"Nie tylko dla Ciebie", czyli piosenka duszy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 15:42
Piąty album zespołu Raz, Dwa, Trzy ukazał się w 1998 roku. Znalazła się na niej piosenka "Nie tylko dla Ciebie", o której Adam Nowak po kilkunastu latach opowiedział Piotrowi Metzowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak o piśmie nie takim znowu świętym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 14:14
- Pamiętam, że po ukazaniu się piosenki "Tak mówi pismo", dostałem mnóstwo maili z pytaniem, gdzie w Piśmie Świętym są rzeczy, o których piszę, bo przecież ich tam nie ma - mówił w Trójce wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy na wczasach" - piosenka ze stemplem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 12:11
Piosenka-ikona Wojciecha Młynarskiego "Jesteśmy na wczasach" została nagrana przez grupę Raz, Dwa, Trzy na koncercie w studiu im. Agnieszki Osieckiej i promowała album "Młynarski".
rozwiń zwiń