Adam Nowak: Bóg, stwarzając świat, był jak dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 08:15
Adam Nowak w rozmowie z Piotrem Metzem przyznaje, że na płycie "Skąd dokąd" znajdują się piosenki, które mają nazywać niemożliwe. Jedną z nich jest utwór "Z uśmiechem dziecka kamień".
Audio
  • Adam Nowak opowiada o piosence "Z uśmiechem dziecka kamień" (Poranki Piotra Metza/Trójka)
W porannym paśmie Zapraszamy do Trójki Adam Nowak opowiada o historii utworów grupy Raz, Dwa, Trzy
W porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" Adam Nowak opowiada o historii utworów grupy Raz, Dwa, TrzyFoto: PAP/Tomasz Gzell

Lider zespołu Raz, Dwa, Trzy mówi, że chciał opisać początek świata i wykorzystał do tego opowieść biblijną. - Wyobraziłem sobie, że świat powstał z powodu najprostszych i najradośniejszych uczuć, motywów, inspiracji czy intencji, jakie ma dziecko. Myślę, że Pan Bóg, stwarzając świat, był jak dziecko, które nie znajduje w sobie fałszywej intencji. (…) Dlatego to, co stwarza, co robi, jest dobre - mówi Adam Nowak.

Zespół Raz, Dwa, Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.
***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadził: Piotr Metz
Gość: Adam Nowak
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji:
7.37
(iwo/mk)

Czytaj także

Adam Nowak: było mi trochę ciasno w tej piosence

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 07:54
"Piosenka starych kochanków" Jacquesa Brela z polskim tekstem Wojciecha Młynarskiego to utwór, który, zdaniem Adama Nowaka, powinien być wykonywany przez dojrzałego mężczyznę, ponieważ "opowiada o czymś, co trwało całe życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: nikt nie sięgał po piosenki Wojciecha Młynarskiego w taki sposób

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 08:44
Piosenkę "Absolutnie" z serialu "Droga" z tekstem Wojciecha Młynarskiego nagrali m.in. Maciek Maleńczuk i Wiktor Zborowski. Jak z tym utworem poradzili sobie muzycy z grupy Raz, Dwa, Trzy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak o tym, co się w nas dzieje po utracie bliskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 08:34
Piosenka "Dalej niż sięga myśl" promowała album "Skąd dokąd" wydany w marcu 2010 roku. - Ludzie mówią, że ta piosenka jest im bliska, bo opowiada ich historię - przyznaje Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: rozważania o apokalipsie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:34
- Z końcem świata zostanie ujawnione zło, które popełniliśmy, ale nikt nie będzie nam z tego powodu robił przykrości - mówi lider zespołu Raz, Dwa, Trzy.
rozwiń zwiń