X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radio wychodzi ze studia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 18:00
Lata 30. XX wieku to dla Polskiego Radia czas niemal dwukrotnego wyrostu liczby abonentów w stosunku do końcówki poprzedniej dekady.
Audio
  • Radio wychodzi ze studia (Radio z historią/Trójka)
Pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego
Pogrzeb marszałka Józefa PiłsudskiegoFoto: Wikipedia/domena publiczna

W 1933 roku "Radio Warszawa" zaczęło nadawanie codziennego porannego programu, a Radio Lwów wystartowało z pierwszymi audycjami zatytułowanymi "Wesoła radiowa fala", dzięki którym słuchacze poznali postacie Szczepka i Tońka, zanim ci trafili na mały ekran.

Lata 30. XX wieku to dla Polskiego Radia czas niemal dwukrotnego wyrostu liczby abonentów w stosunku do końcówki poprzedniej dekady. A liczba słuchaczy była znacznie większa niż abonentów, którymi - jak mówi medioznawca prof. Rafał Habielski - były wówczas różne instytucje czy szkoły". - Zasięg radia liczono wówczas jak cztero- czy nawet pięciokrotność liczby abonentów. W obszarze emisji były ok. 2 milionów ludzi - mówi ekspert.

W 1935 roku państwo wykupiło pakiet większościowy w spółce, jaką było PR. W tym czasie wyszło również ze studia.

***

Tytuł audycji: Radio z historią

Autor: Damian Kwiek

Gość: prof. Rafał Habielski (medioznawca)

Data emisji: 10.02.2015
Godzina emisji: 07.40
(mk, ei)

Czytaj także

Radio, które nadawało godzinę i przetrwało 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 10:23
Dokładnie 90 lat temu, w pierwszych dniach lutego 1925 roku, rozpoczęła się próbna emisja radia w Polsce. Radio nadawało przez godzinę dziennie, od 18.00 do 19.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Komorowski o Polskim Radiu: budzi wspomnienia i jednoczy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 11:57
Polskie Radio świętuje w tym roku 90-lecie istnienia. Rocznicowe obchody zainaugurowane zostały sympozjum w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. Specjalnym gościem uroczystości był prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski - przewodniczący Honorowego Komitetu Obchodów 90-lecia Polskiego Radia.
rozwiń zwiń