Bohdan Tomaszewski: z kortu przed mikrofon

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 19:06
Był na dwunastu igrzyskach olimpijskich, relacjonował najważniejsze wydarzenia. W historii polskiego sportu nie ma drugiego takiego sprawozdawcy.
Audio
  • Bohdan Tomaszewski: z kortu przed mikrofon (Głosy Polskiego Radia/Trójka)
Warszawa, 15 maja 1947. Na kortach klubu sportowego Legia odbył się mecz Pucharu Davisa Polska-Wielka Brytania. Na zdjęciu sprawozdawca sportowy Bohdan Tomaszewski
Warszawa, 15 maja 1947. Na kortach klubu sportowego Legia odbył się mecz Pucharu Davisa Polska-Wielka Brytania. Na zdjęciu sprawozdawca sportowy Bohdan TomaszewskiFoto: PAP/CAF

- Mój debiut na antenie radia to mecz Polska-Anglia w Pucharze Davisa w 1947 roku - wspominał legendarny komentator sportowy, który sam już jako dziecko grał w tenisa. - Byłem opętany przez sport - dodał. Jako tenisista odnosił sukcesy, sportową karierę przerwała jednak wojna. Po jej zakończeniu Bohdan Tomaszewski trafił do radia.

- Kiedy wchodziliśmy w zawód, wszyscy chcieliśmy być Tomaszewskimi. To człowiek-legenda - mówi Włodzimierz Szaranowicz. - Wyniósł na wyżyny zawód dziennikarza sportowego, stworzył wzór, ideał - dodaje Cezary Gurjew.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku, w którym nie zabrakło archiwalnych materiałów Polskiego Radia, w tym fragmentów legendarnych transmisji Bohdana Tomaszewskiego.

***

Tytuł audycji: Głosy Polskiego Radia

Autor: Marcin Gutowski

Data emisji: 28.05.2015

Godzina emisji: 18.35

mk/ei

Czytaj także

Szczepcio i Tońcio - lekkoduchy z lwowskiej ulicy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 17:06
W tym roku Polskie Radio obchodzi urodziny, a jubileusz świętujemy na różne sposoby. Jednym z nich jest nowy cykl, w którym co miesiąc będziemy opowiadać o najlepszych z najlepszych. O kilkunastu największych gwiazdach i osobowościach w historii polskiej radiofonii.
rozwiń zwiń