Pan Ząbek, czyli iluzja z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 14:00
– Zdecydowanie najważniejszy jest dla mnie kontakt z publicznością. W ostatnim czasie miałem możliwość wystąpienia online i było to dla mnie trudne – mówi iluzjonista i showman Marcin Połoniewicz, znany jako Pan Ząbek.  
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Foto: Nejron Photo /Shutterstock

Ranczo 1200 kadr serial Forum.jpg
Serialowe Wilkowyje odbiciem Polski? Redbad Klynstra odwiedza "Ranczo"

W rozmowie z Redbadem Klynstrą-Komarnickim Pan Ząbek opowiada tym, jak zaczęła się jego artystyczna przygoda. 


Posłuchaj
50:11 2021_05_22 13_06_50_PR3_Trzy_gramy_Redbada.mp3 Marcin Połoniewicz, czyli Pan Ząbek o sztuce iluzji (Trzy gramy Redbada/Trójka)

 

 Kiedyś iluzja była dość niedostępna. Trzeba było mieć jakiegoś znajomego iluzjonistę, który wprowadziłby nową osobę w świat iluzji, nauczył pewnych sztuczek. Ja swoją pierwszą sztuczkę kupiłem we Francji na deptaku nad morzem. Pewien pan, który sprzedawał różne rekwizyty, oferował również sztuczki. Po zapłaceniu, za kulisami pokazywał jedną z nich. Ta z chusteczką, której się od niego nauczyłem, do dziś jest moją ulubioną. Trochę ją zmodyfikowałem, ale prezentuję ją za każdym razem, rozpoczynam każdy mój program, bo jest ona dobrym wprowadzeniem do świata Pana Ząbka, czyli iluzji z przymrużeniem oka  opowiada Marcin Połoniewicz.

Pan Ząbek i "Wielki Balon" / Pan Ząbek

Artysta wyjaśnia w Trójce, skąd wziął się jego pseudonim i mówi o tym, jak wygląda jego praca w czasach pandemii. Z showmanem rozmawiamy także o polskiej edukacji cyrkowej oraz bieżącej sytuacji branży. Ponadto przyglądamy się sztuce prezentacji trików przed publicznością, w tym tą najmłodszą.

Marcin Połoniewicz nie unika również rozmowy o pomyłkach podczas przedstawień iluzjonistycznych (w tym o słynnej sztuczce z gwoździem), a własny trik prezentuje w audycji jej gospodarz – Redbad Klynstra-Komarnicki.

Lista utworów:

  1. David Bowie - Sound And Vision
  2. Scorpions - Wind Of Change
  3. Hugh Jackman, Keala Settle, Zac Efron, Zendaya, The Greatest Showman Ensemble - The Greatest Show
  4. Sylwia Grzeszczak - Prawda o nas
  5. Queen - A Kind of Magic
  6. Krzysztof Piasecki - Piosenka aktorska
  7. Anita Lipnicka - I wszystko się może zdarzyć 

***

Tytuł audycji: Trzy gramy Redbada
Prowadzi: Redbad Klynstra-Komarnicki
Data emisji: 22.05.2021
Godzina emisji: 13.06

Czytaj także

Stefano Terrazzino o pasji w życiu i wadze wierności sobie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 12:03
Opowiadając o swojej drodze artystycznej, Stefano Terrazzino przyznał, że wiele zawdzięcza swojej umiejętności uczenia się na błędach innych. - Jestem gotowy na porażkę, bo to jest część procesu, ale chcę pozostać wierny sobie – deklaruje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr całkowicie niezależny

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 12:00
O teatrze Potem-o-tem robi się coraz głośniej już od jakiegoś czasu. I wygląda na to, że jest to tendencja stała i rosnąca. Gospodarz programu "Trzy gramy Redbada" zaprosił więc dwóch twórców tego teatru: scenarzystę i reżysera Marcina Zbyszyńskiego oraz aktora Filipa Kosiora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Van de Graaff – Polenderka w teatrze i w filmie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 14:15
Julia van de Graaff ma korzenie holenderskie i polskie, co z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy. A jest "aktorką i bezkompromisową producentką teatralną i filmową" jak przedstawił ją Redbad Klynstra. W rozmowie opowiada m.in. o sytuacji w teatrze i mediach niderlandzkich.
rozwiń zwiń