"Dwie Fridy", czyli wizualizacja emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 14:04
- Twórczość Fridy Kahlo to swego rodzaju kronika jej życia. To opowieść o jej cierpieniu - opowiada Joanna Rusinek, malarka.
Audio
  • Opowiadamy o obrazie "Dwie Fridy" Fridy Kahlo ( Obrazy wielkich mistrzów w Trójce)
Praca na planie Trójki w obrazach wielkich mistrzów. Dzieło Fridy Kahlo Dwie Fridy. W rolach głównych Anna Gacek i Beata Michniewicz
Praca na planie "Trójki w obrazach wielkich mistrzów". Dzieło Fridy Kahlo "Dwie Fridy". W rolach głównych Anna Gacek i Beata MichniewiczFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Obraz "Dwie Fridy" był inspiracją jednej z kart kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Na zdjęciu wystąpiły Anna Gacek i Beata Michniewicz.

- "Dwie Fridy" to wizualizacja emocji, które towarzyszyły artystce, w tym przypadku po rozstaniu z mężem Diego Rivierą. Niesamowite jest to, jak pięknie umiała się pogodzić ze swoim losem, z tym co ją spotykało. Te obrazy były bardzo szczere i prawdziwe - dodaje Joanna Rusinek.

W audycji zdradzamy też m.in. dlaczego wykonanie zdjęcia wzorowanego na tym obrazie okazało się trudnym zadaniem i jak układała się współpraca na planie zdjęciowym.

Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>

***

Tytuł audycji: Obrazy wielkich mistrzów w Trójce
Prowadzi: Barbara Marcinik
Goście: Michał Szlaga (artysta fotograf), Joanna Rusinek (malarka)
Data emisji: 10.08.2015
Godzina emisji: 11.15

mp/ei

Czytaj także

Jak to naprawdę było z tą cegłą?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2015 18:00
- "Podaj cegłę" to obraz, który symbolizuje odbudowywaną Polskę Ludową. Według niektórych interpretacji jest to także ponaglenie do szybszej pracy - mówił w Trójce Zbigniew Buski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kraina lenistwa" Bruegela, czyli słodkie nieróbstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 14:30
Przewracamy kolejną kartę z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Tym razem - wrzesień, a więc "Kraina lenistwa" Pietera Bruegela zwana też "Krainą szczęśliwości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wolność wiodąca lud na barykady" - niechciany grzmot...?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 12:00
Czas na październikową kartę z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Przed Państwem "Wolność wiodąca lud na barykady" Eugène'a Delacroix.
rozwiń zwiń