Darek Dusza: historia pewnej kariery

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 20:15
Darek Dusza to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Od kilku lat stoi na czele grupy Redakcja.
Audio
  • Darek Dusza: historia pewnej kariery (Historia pewnej płyty/Trójka)
Darek Dusza zaczynał w zespole Niekonwencjonalnie Działające Stowarzyszenie Twórcze, dziś jest liderem grupy Redakcja
Darek Dusza zaczynał w zespole Niekonwencjonalnie Działające Stowarzyszenie Twórcze, dziś jest liderem grupy RedakcjaFoto: materiały promocyjne

Wcześniej grał m.in. w zespołach Śmierć Kliniczna, Absurd, DiM i Shakin' Dudi, jednocześnie współtworząc ich repertuar. Obecnie pisze teksty piosenek również dla innych wykonawców - Lory Szafran czy grupy Dżem. To on jest autorem tekstu do wielkiego przeboju grupy Dżem "Jak malowany ptak".

Niedawno wydał swoją biografię zatytułowaną tak jak jeden z przebojów Śmierci Klinicznej - "Jestem ziarnkiem piasku". W egzemplarzu, jaki podarował Tomaszowi Żądzie, napisał "Historia kilku płyt… Pozdrawiam, Darek Dusza". I o tych właśnie płytach i zespołach, w których grał, opowiedział słuchaczom Trójki. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Historia pewnej płyty
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Darek Dusza (muzyk), Anita Bartosik (dziennikarka muzyczna), Piotr Baron (dziennikarz muzyczny Trójki) oraz Ireneusz Dudek (muzyk)
Data emisji: 4.06.2016
Godzina emisji: 18.07

mk

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Tomasz Żąda

Czytaj także

Janusz Panasewicz o jubileuszu i nowej energii Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:17
Krążek zatytułowany "Miłość i władza" ukazuje się równocześnie z jubileuszem 35-lecia zespołu. Jednak - jak przekonywał w Trójce Janusz Panasewicz - to zbieżność raczej przypadkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztofa Antkowiaka droga do dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 19:40
Płyta "Delfin" teoretycznie była skazana na sukces, a dziś mało kto o niej pamięta. Jej producentem był Grzegorz Ciechowski.
rozwiń zwiń