Męskie Granie 2017 - twórczy ferment i stylistyczny miks

Startuje 8. edycja Męskiego Grania. W przeddzień rozpoczęcia imprezy w audycji "Offensywa" Monika Brodka i Piotr Rogucki uchylają rąbka tajemnicy i mówią naszym słuchaczom, jakie niespodzianki przygotowali dla fanów dobrej muzyki.
Dziennikarze Trójki Anna Gacek i Piotr Stelmach z Moniką Brodką i Piotrem Roguckim
Dziennikarze Trójki Anna Gacek i Piotr Stelmach z Moniką Brodką i Piotrem RoguckimFoto: Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Offensywa 2017/07/07 23:00
Opis

W rozmowie z dziennikarzami Trójki Anną Gacek i Piotrem Stelmachem muzycy opowiadają, jak wyglądały przygotowania do kolejnej odsłony Męskiego Grania. - Aranżacje powstawały metodą prób i błędów. Był to twórczy ferment - mówi Monika Brodka i zdradza, że tegoroczna propozycja dla fanów  muzyki to "duży miks stylistyczny". - W tym koncercie jest w zasadzie wszystko - stwierdza piosenkarka.

Goście audycji jednomyślnie przyznają, że wybór utworów nie był ani łatwym, ani krótkim procesem. - Ostatecznym kluczem było to, co działa na nasze emocje i w perspektywie może zadziałać na słuchaczy - przyznaje Piotr Rogucki.

Muzycy opowiadają na Trójkowej antenie o miesiącach "grubej rozkminy", ekscytacjach i mierzeniu się ze sobą. Zdradzają też, kto wcieli się w postać Franka Kimono, a kto wyjdzie poza strefę komfortu i zmierzy się z rapem.

W drugiej części audycji można usłyszeć rozmowę z Darią Zawiałow i Piotrem "Rybą" Rybickim, których również będzie można zobaczyć na koncertowych scenach Męskiego Grania.

Piotr Stelmach z Darią Zawiałow i Piotrem "Rybą" Rybickim Piotr Stelmach z Darią Zawiałow i Piotrem "Rybą" Rybickim

***

Tytuł audycji: Offensywa
Prowadzą: Anna Gacek, Piotr Stelmach
Goście: Monika Brodka, Piotr Rogucki, Daria Zawiałow, Piotr "Ryba" Rybicki
Data emisji: 6.08.2017
Godzina emisji: 22.07

iwo/mk

Playlista
Tagi
Playlista