X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gypsy And The Acid Queen "debiutuje" po raz drugi

Gypsy And The Acid Queen to, wbrew pozorom, nie kilkuosobowy zespół, lecz solowy projekt krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego.
Gypsy And The Acid Queen z albumem Dni miłości, Noce cudów w Trójce
Gypsy And The Acid Queen z albumem "Dni miłości, Noce cudów" w TrójceFoto: Halina Wachowicz/PR
O Audycji

Tytuł Trójka Żąda debiutów 17.06.2019
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

W przeciwieństwie do materiału prezentowanego przy poprzednim spotkaniu, utwory z albumu "Dni miłości, Noce cudów" są znacznie bardziej nasycone elektroniką i mniej mroczne. – Bardzo lubię słuchać zespołów, które cały czas się rozwijają i zmieniają swoje podejście do muzyki. Nie chciałem powtarzać tego, co na pierwszej płycie – przyznaje artysta. 

Gypsy And The Acid Queen to połączenie loopów, bluesowej gitary i onirycznego wokalu, wzbogacone polskimi tekstami. Całość tworzy nieco psychodeliczny, transowy klimat. Co doprowadziło do tak radykalnej zmiany brzmienia?

– Chciałem eksplorować nowe rejony muzyczne. Od dwóch lat gram na klawiszach, wcześniej moim głównym instrumentem była gitara. Na pierwszej płycie było może z pięć solówek na gitarze, na tej jest tylko jedna. Ciężar płyty przeniósł się na stronę elektronicznych instrumentów.

O muzykach goszczących na najnowszym albumie Gypsy And The Acid Queen oraz o tym, jak różni się brzmienie z albumu od tego granego na żywo, dowiecie się Państwo, słuchając dołączonej audycji.

Goście Kuba Jaworski (Gypsy And The Acid Queen)
Playlista
Tagi
Playlista