X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

GusGus, czyli wiecznie eksperymentujący kolektyw

Pochodzący z Islandii GusGus, to jeden z najpopularniejszych i najoryginalniejszych zespołów na światowej scenie muzyki elektronicznej. Muzycy grupy, której nazwa została zaczerpnięta z filmu niemieckiego reżysera Wernera Fassbindera, gościli w audycji Michała Margańskiego.
GusGus
GusGusFoto: PAP/CTK/Jaroslav Ozana
O Audycji
Tytuł Potrójne pasmo przenoszenia 2019/09/15 00:00
Prowadzący Michał Margański
Opis

Założony w Reykjavíku kolektyw GusGus jest jednym z tych zespołów, które ukształtowały współczesne brzmienie muzyki elektronicznej. Artyści przeszli cały szlak tworzenia muzyki, poczynając od samplerów, które w pierwszej połowie lat 90. były w stanie zarejestrować ledwie kilka sekund muzyki, poprzez komunikowanie się faksem, aż po współczesność, kiedy to nie płyty, a występy na żywo dają możliwość zarobku i funkcjonowania w tak niszowym przedziale, jakim podążają od lat Islandczycy.

– Był rok 1995. Grałem wtedy w zespole rockowym, ale chciałem coś zmienić, pójść w innym kierunku. Spotkałem wtedy Sigurðura Kjartanssona, który był wówczas filmowcem i razem ze swoim przyjacielem przygotowywał film krótkometrażowy, przy którym zatrudniali mnóstwo artystów. Właściwie, większość aktorów, którzy zostali wybrani do obrazu, to byli muzycy. Zdecydowaliśmy wtedy, że chcemy robić muzykę elektroniczną. Spytaliśmy Birgira Þórarinssona i Magnúsa Guðmundssona, najciekawszych wówczas artystów tej sceny w Reykjaviku, a ci powiedzieli, że są otwarci na współpracę. Pomalowaliśmy naszą salę na niebiesko, oni przynieśli swój sprzęt i zaczęliśmy nasze eksperymenty, które trwają do dziś – wspomina Daníel Ágúst Haraldsson.

Który album GusGus wywindował grupę do obecnego statusu? Z czego wynikały częste zmiany personalne w zespole? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Goście Daníel Ágúst Haraldsson, Birgir Þórarinsson (GusGus)
Playlista
Tagi

Playlista
 • - Oh(edit)
 • Gus Gus - Gun
 • Gus Gus, - Need In Me
 • Gus Gus, - Why?
 • Gus Gus, - Featherlight
 • Gus Gus, - On The Job
 • Gus Gus, - Belive
 • GusGus, - Ghetto Belief Remix (Special Remixing Effortt)
 • Gus Gus - Anthem
 • Gus Gus, - Northern Lights
 • Gus Gus - Unnecessery
 • GUS GUS - Attention
 • Earth, Gus Gus, - Sweet Smoke
 • Gus Gus, - Forever
 • - arabian horse