X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czuły narrator

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:00
Olga Tokarczuk – Kazimierz Moczarski – Zadie Smith – R.H. Quaytman – Witold Lipiński.
Dom igloo we Wrocławiu
"Dom igloo" we WrocławiuFoto: s_mile / fotopolska.eu [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

W sobotę po godz. 16.00 Olga Tokarczuk przedstawia w Sztokholmie swój noblowski odczyt. Fundacja Noblowska podała, że esej przygotowany przez Olgę nosi tytuł "Czuły narrator". O godzinie 17.30 zaplanowano publikację eseja w światowych mediach. Trudno pisać o tym bez dumy i wzruszenia! Ale do pracy. Zaczynamy tradycyjnie, od poleceń.

Plakat wernisażu "W społeczności dzikich" Plakat wernisażu "W społeczności dzikich"

Olga Tokarczuk Olga Tokarczuk (fot. Nobel Media/Clément Morin)

Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Gdańska i wystawę C.T. Jaspera i Joanny Malinowskiej pod przewrotnie brzmiącym i zapożyczonym od dzieł Bronisława Malinowskiego tytule: "W SPOŁECZNOŚCI DZIKICH". Artyści badają rolę osobistych i zbiorowych mitów,  koncentrują się na potrzebie tworzenia i znajdowania momentami cienkich jak włos pomostów pomiędzy prawdą historyczną, a indywidualnym bądź grupowym pragnieniem osadzenia własnej subiektywności w kontekście większych i szeroko rozumianych historycznych narracji. Warto zajrzeć do Gdańskiej Galerii Miejskiej, a o wystawie opowiada połowa artystycznego duetu – Joanna Malinowska.

Agnieszka Szydłowska zaprasza do odwiedzenia Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Naszym przewodnikiem jest rzecznik prasowy placówki – pan Juliusz Woźny. Zapraszamy do obejrzenia wystawy opartej na niezwykłej biografii Kazimierza Moczarskiego. A już w najbliższy poniedziałek poznamy laureatów kolejnej edycji konkursu o Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego na najlepszą książkę historyczną roku dotyczącą historii Polski po 1918 roku do współczesności.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 7 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 7 grudnia >>>

R.H. Quaytman. Słońce nie porusza się. Rozdział 35 R.H. Quaytman. Słońce nie porusza się. Rozdział 35

Zaglądamy do Muzeum Sztuki w Łodzi (MS 1), gdzie trwa wystawa jednej z najbardziej intrygujących współczesnych artystek artystek amerykańskich – "R.H. Quaytman. Słońce nie porusza się. Rozdział 35". Twórczość R.H. Quaytman stanowi dzisiaj jedną z najbardziej oryginalnych prób rewitalizacji i aktualizacji intelektualnego i emocjonalnego potencjału zawartego w malarskim medium. Quaytman ożywia medium malarstwa dowodząc, że nadal może być ono efektywnym narzędziem krytycznej analizy wizualnej rzeczywistości, mimo że natura zapełniających ją obrazów radykalnie się w dobie dzisiejszej zmieniła. O wystawie opowiada Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi i kurator wystawy, a my polecamy wyprawę do Łodzi!

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Kraków, Gliwice i Wrocław. Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych oraz propozycję lektury. To pierwszy, pełny zbiór opowiadań cenionej oraz popularnej autorki brytyjskiej – Zadie Smith. Mariusz Cieślik zabiera nas na galę wręczenia nagród w konkursie na dramat radiowy – Nasłuchiwanie: Gościnność.Tymczasem z Michałem Margańskim jedziemy do Katowic. Podbijamy wspólnie ElektroKlub. Na deser Anna Dudzińska odkrywa przed nami tajemnice rewelacyjnego domu, który przypomina UFO lub igloo :)

Na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan Niebudek
Data emisji:
7.12.2019 
Godziny emisji: 
13.08, 14.08