X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobra żona – mężowi korona. Historia Elżbiety Rakuszanki

Książka to jeden z najmniej ryzykownych pomysłów na świąteczny prezent. Maria Barbasiewicz zauważyła, że na księgarnianych półkach jest coraz więcej pozycji ukazujących sylwetki polskich władczyń, które na pewno ucieszyłyby przedstawicielki płci pięknej zainteresowane historią.
Elżbieta Rakuszanka
Elżbieta RakuszankaFoto: Polona
O Audycji
Tytuł< Program obyczajowy 2019/12/21 06:49
Prowadzi Anna Popek
Opis

Wśród nich możemy znaleźć m.in. książkę "Matka Jagiellonów" Doroty Pająk-Pudy, opowiadającą o Elżbiecie Rakuszance i jej małżeństwie z Kazimierzem Jagiellończykiem.

 – Elżbieta Rakuszanka była brzydka i miała wiele defektów, ale wbrew złym prognozom okazała się bardzo serdeczna i przyjazna królowi. Spędzili ze sobą bardzo dobre lata. Byli sobie wierni, kochali się i dzielili każdym problemem – mówiła nasza ekspertka.

"Matka Jagiellonów" Dorota Pająk Puda, Wydawnictwo MG "Matka Jagiellonów" Dorota Pająk Puda, Wydawnictwo MG

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której wspomnieliśmy także o dawnych zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Playlista
Tagi

Playlista