Człowiek debiutuje u Tomasza Żądy!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 19:15
Jak co tydzień prowadzący program Tomasz Żąda zaprezentował polską muzykę i zaprosił polskich muzyków. Tym razem były to trzy świeże projekty, choć nie wszyscy tworzący je artyści są debiutantami. Zabrzmiało tajemniczo? I o to chodziło!
Karol Stolarek i Tomasz Żąda
Karol Stolarek i Tomasz ŻądaFoto: Renata Szewczak /Polskie Radio

Parasoul 1200.jpg
"Muzyce się nie odmawia". Parasoul i ich debiut w Trójce

– To efekt wielu lat poszukiwań i eksperymentów na polach różnych stylów muzycznych. Muzycznie to bardzo eklektyczny projekt, mieszczący w sobie emocje związane z bardzo różnymi gatunkami – tłumaczy Karol Stolarek zapytany o to, czym lub kim jest Człowiek. – Muzykę i teksty robię sam. Producentem jest Paweł Gapiński, z którym pracujemy obecnie nad albumem – opowiada muzyk.


Posłuchaj
98:50 2021_02_06 17_10_37_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Footprints On The Moon, LAB, Człowiek (Trójka Żąda debiutów)

– Człowiek to solowy projekt oderwany od moich poprzednich i bieżących rzeczy. Ale fakt, że nad nim pracuję, nie oznacza, że zespół mona polaski to już historia: to po prostu inna sprawa, można powiedzieć równoległa – wyjaśnia Karol Stolarek.


Ponadto w audycji

  • wspomnienie o Krzysztofie Kowalewskim – dwa odcinki słuchowiska "Kocham pana, panie Sułku";
  • Irek Panasewicz z Footprints On The Moon – mówi o początkach zespołu, który istnieje dwa lata, o tym, dlaczego ich piosenki są po angielsku;
  • Bartosz Bednarczuk z grupy LAB – o tym, jak długo właściwie istnieje zespół, trudnej sytuacji muzyków w pandemii, tworzeniu utworów przez internet i kiedy pojawi się płyta;
  • polska muzyka.

Człowiek – Pomniki (Official Lyric Video)/YouTube Człowiek


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 06.02.2021
Godziny emisji: 17.10, 18.07

pr

Czytaj także

Karol Stolarek o pożegnaniu Bruno Schulz

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 02:00
Gościem "Nocnej Polski" był Karol Stolarek z zespołu Bruno Schulz. Rozmawialiśmy o historii grupy, która postanowiła zakończyć działalność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jutuber odkurzył gitarę. Blues z funkiem i elektroniką w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 19:00
Jeszcze parę lat temu jako trębacz romansował z karaibskimi brzmieniami i tworzył dla innych. Dziś pod pseudonimem artystycznym Jutuber z pomocą swojej gitary tworzy kilka piosenek miesięcznie i nic nie wskazuje na to, że zamierza się zatrzymać. – Stwierdziłem, że skoro to się ze mnie wylewa, nie mogę tego hamować. Niech ta energia się rozprzestrzenia – mówił Piotr Krakowski w audycji Tomasza Żądy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punk w rytmie twista

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 22:00
W najnowszym wydaniu audycji "Od punka do Franka" królowała formacja The Cramps, bo śmiało można powiedzieć, że takie dźwięki nie umierają nigdy, są wiecznie młode. Ba, mogą nawet przynieść zbawienie! Tak uważa zespół The Stubs, czemu dał wyraz w "Salvation Twist". W audycji nie mogło zabraknąć polskiego akcentu – tym razem byli to Homo Twist i Jak Kowalski – oraz, co oczywiste, Franka Zappy.
rozwiń zwiń