X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co komu zabawa, czyli o korzyściach płynących z uciech

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 18:00
- Kiedy człowiek się bawi, to przez jego mózg przepływają hormony szczęścia, miłości, akceptacji i zadowolenia z siebie - zapewnia Marta Miłoń z Instytutu Nowoczesnej Edukacji.
Audio
  • Po co komu zabawa, czyli o korzyściach płynących z uciech (Przyciasny beret/Trójka)
Na imprezę przychodzą goście i... gościówy?
Na imprezę przychodzą goście i... gościówy?Foto: Glow Images/East News

To ostatnie chwile karnawału, więc w niedzielne przedpołudnie mówimy o zabawie i do zabawy Państwa zapraszamy. Sprawdzamy, po co nam to z pozoru bezproduktywne zajęcie. Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu zabawa? Dlaczego ma funkcje terapeutyczne?

W "Przyciasnym berecie" dowiadujemy się też, dlaczego leszczyny lubią się rozmnażać "na golasa" oraz poznajemy prawdziwego weneckiego gondoliera z polskimi korzeniami.

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania - tym bardziej, że Wojciech Mann opowiada w nim, jak przepłynął przed poranną audycją szesnaście basenów i do tego był cały obsypany konfetti...

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość: dr Mirosław Pęczak (socjolog kultury z Uniwersytetu Warszawsiego), Przemysław Staroń (psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie), Marta Miłoń (Instytut Nowoczesnej Edukacji), dr Marcin Jaworski (etnolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW), Jakub Rekwirowicz (mieszkaniec Wenecji), Wojciech Dudzik (kulturoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego), He Qingzhen (lektorka z Instytutu Języka Chińskiego w Warszawie)
Data emisji:
7.02.2016
Godzina emisji: 11.05

fbi/mc

Czytaj także

Trudna sztuka rozmawiania. Jak ją opanować?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:28
W audycji "Przyciasny beret" pytamy, czym różni się mówienie od rozmawiania. Dlaczego w naszym świecie tak wiele jest słów, a tak mało rozmowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam praca?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 22:14
Kiedy daje pieniądze, kiedy poczucie bezpieczeństwa, a kiedy skrzydła? M.in. o tym rozmawialiśmy w audycji "Przyciasny beret".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstyd - szczególnie bolesna emocja

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 19:24
- To jedna z najtrudniejszych do zniesienia emocji. Ta przykrość związana ze wstydem to efekt działania tej samej części mózgu, która uczestniczy w bólu fizycznym - mówi dr Tomasz Czub z UAM.
rozwiń zwiń