O tych, którzy odeszli w drodze

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:30
- W ubiegłym roku w Polsce doszło do 33 664 wypadków drogowych. Na skutek tych wypadków zginęło 3026 osób, a 40766 zostało ranych - mówił w Trójce Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Audio
  • O tych, którzy odeszli w drodze (Trójka na poważnie)
W audycji biorą udział słuchacze, którzy dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniami
W audycji biorą udział słuchacze, którzy dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniamiFoto: Pixabay/kerttu

Odeszli nagle w wyniku katastrofy, wypadku drogowego: kierowcy i piesi. Nie powrócili do domów pozostawiając swoich bliskich w rozpaczy. Niektórzy z nich nie mogą się z tym pogodzić całe życie. Trwa nigdy niekończąca się trauma po śmierci bliskiej osoby.

Ofiarom wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych postawił specjalny pomnik, jedyny w Polsce, ks. Zbigniew Szostak. Bliscy zmarłych przyjeżdżają do wsi Zabawa koło Tarnowa, aby tam znaleźć ukojenie. W audycji poznaliśmy niektórych z nich i ich osobiste, poruszające opowieści.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Goście: ks. Zbigniew Szostak (kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie), Konrad Romik (sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Zofia i Sławomir Jankowscy, Halina i Henryk Zdanowiczowie, Hanna Majerczyk, Janina Pułkowska
Data emisji: 20.03.2017 
Godzina emisji: 0.05

mk/ei

Zobacz także

Czytaj także

Czym współcześnie zajmują się salezjanie?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 12:11
W audycji "Trójka na poważnie" Wojciech Reszczyński rozmawiał z księdzem Kazimierzem Kurkiem, który tłumaczył m.in. na czym polega salezjańska idea "Daj mi duszę, resztę zabierz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat powojennych antykomunistów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 12:04
- Nikt jeszcze nie napisał tak wszechstronnej książki o losach Polaków zmagających się z narzuconym nam wrogim ustrojem politycznym - mówi Wojciech Reszczyński o książce "My, reakcja" Piotra Semki.
rozwiń zwiń