X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O tych, którzy odeszli w drodze

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 13:30
- W ubiegłym roku w Polsce doszło do 33 664 wypadków drogowych. Na skutek tych wypadków zginęło 3026 osób, a 40766 zostało ranych - mówił w Trójce Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Audio
  • O tych, którzy odeszli w drodze (Trójka na poważnie)
W audycji biorą udział słuchacze, którzy dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniami
W audycji biorą udział słuchacze, którzy dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniamiFoto: Pixabay/kerttu

Odeszli nagle w wyniku katastrofy, wypadku drogowego: kierowcy i piesi. Nie powrócili do domów pozostawiając swoich bliskich w rozpaczy. Niektórzy z nich nie mogą się z tym pogodzić całe życie. Trwa nigdy niekończąca się trauma po śmierci bliskiej osoby.

Ofiarom wypadków drogowych i katastrof komunikacyjnych postawił specjalny pomnik, jedyny w Polsce, ks. Zbigniew Szostak. Bliscy zmarłych przyjeżdżają do wsi Zabawa koło Tarnowa, aby tam znaleźć ukojenie. W audycji poznaliśmy niektórych z nich i ich osobiste, poruszające opowieści.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Goście: ks. Zbigniew Szostak (kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie), Konrad Romik (sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Zofia i Sławomir Jankowscy, Halina i Henryk Zdanowiczowie, Hanna Majerczyk, Janina Pułkowska
Data emisji: 20.03.2017 
Godzina emisji: 0.05

mk/ei

Czytaj także

Czym współcześnie zajmują się salezjanie?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 12:11
W audycji "Trójka na poważnie" Wojciech Reszczyński rozmawiał z księdzem Kazimierzem Kurkiem, który tłumaczył m.in. na czym polega salezjańska idea "Daj mi duszę, resztę zabierz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat powojennych antykomunistów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 12:04
- Nikt jeszcze nie napisał tak wszechstronnej książki o losach Polaków zmagających się z narzuconym nam wrogim ustrojem politycznym - mówi Wojciech Reszczyński o książce "My, reakcja" Piotra Semki.
rozwiń zwiń