X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Niemcy powinni zapłacić za odbudowę Pałacu Saskiego?

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o odbudowie Pałacu Saskiego. Pojawia się jednak pytanie: czy odpowiedzialni za wysadzenie tego budynku w trakcie powstania warszawskiego Niemcy nie powinni zapłacić za jego odtworzenie?
Widok ogólny mszy polowej na pl. Piłsudskiego. Widoczny Pałac Saski.
Widok ogólny mszy polowej na pl. Piłsudskiego. Widoczny Pałac Saski.Foto: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji/NAC
O Audycji
Tytuł Trójka na poważnie 2019/02/27 22:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Takie przesłanie zawiera apel przesłany do kanclerz Niemiec Angeli Merkel, o którym opowiadali w audycji jego sygnotariusze: Paweł Zdun i Stefan Hambura oraz historyk Zbigniew Girzyński.

– W okresie zaborów w okolicy Pałacu Saskiego stanął Sobór św. Aleksandra Newskiego, który miał być symbolem carskiej okupacji na ziemiach polskich. Został on rozebrany społecznie w latach 20. ubiegłego wieku. Dziś mamy taki "sobór" w centrum Warszawy – Pałac im. Józefa Stalina i nie może on być rozebrany. Istnieje legenda o niemieckim żołnierzu, który nie zaminował całości Pałacu Saskiego, dzięki czemu naszych czasów doczekał Grób Nieznanego Żołnierza. Dlaczego jednak nie zawahały się władze komunistyczne po 1944 roku, gdy odbudowano tak wiele pięknych budowli w Warszawie? Jestem pewien, że taka była decyzja – mówi historyk Zbigniew Girzyński.

– Należy podkreślić, że RFN, według własnej doktryny, jest następcą prawnym, sukcesorem III Rzeczy. Mam nadzieję, że pan Paweł Zdun dostanie jakąś odpowiedź na nasz list do kanclerz Angeli Merkel– komentuje mecenas Stefan Hambura.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Goście Paweł Zdun, Stefan Hambura, Zbigniew Girzyński
Playlista
Tagi

Playlista