X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Gontarczyk: "Dalej jest noc" to naukowa mistyfikacja

W ostatnich dniach pojawiło się wiele bezprecedensowych kłamstw i manipulacji dotyczących naszej najnowszej historii. Polskę oskarża się wprost o udział w Holokauście.
Dr Piotr Gontarczyk
Dr Piotr GontarczykFoto: PAP/Tomasz Gzell
O Audycji

Tytuł Trójka na poważnie 2019/03/13 22:00
Prowadzący Wojciech Reszczyński
Opis

Manipulacji na olbrzymią skalę dokonano podczas zorganizowanej przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów konferencji w Paryżu, i to pod szyldem PAN. W tym samym czasie zostało opublikowane ewidentne kłamstwo w książce Jana Grabowskiego i Barbary Engelking "Dalej jest noc".

O tym, ale także o zbrodni w Jedwabnem, opowiadał gość audycji, dr Piotr Gontarczyk.

– Takich, kolokwialnie mówiąc, "numerów" przy interpretacjach akt, różnego typu manipulacji jest w tym wydawnictwie (książce "Dajel jest noc") dziesiątki. Dlatego od wielu miesięcy mówię publicznie, że książka ta jest naukową mistyfikacją. Dr Tomasz Domański pokazał wiele przypadków, w których z relacji jest np. wycięte jedno słowo, które całkowicie zmienia sens wypowiedzi. Autorzy odpowiedzieli na to, że historyk ma prawo korzystać w ten sposób ze źródeł i poniżej godności jest polemizowaćnie z takimi argumentami – stwierdza gość audycji.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Gość Piotr Gontarczyk
Playlista
Tagi

Playlista
  • Kenny G - Silhouette