Trójka na poważnie 5 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 17:02
Na spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem zaprasza Wojciech Reszczyński.
Audio

40-lecie pracy dziennikarskiej obchodzi wiosną tego roku red. Stanisław Michalkiewicz. Wprawdzie pierwszą pracę redaktora rozpoczął w  1972 roku w "Zielonym Sztandarze", w dziale łączności z czytelnikami, ale jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się na dobre już rok wcześniej, w czasie podyplomowych studiów dziennikarskich.

Działalność publicystyczną łączył zawsze z aktywnością społeczną i polityczną. W latach 70. zakładał Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Kluby Służby Niepodległości, prezesował Unii Polityki Realnej, zakładał niezależne pisma "Gospodarz" i "Kurs". Po rocznym internowaniu, w maju 1982 roku w Białołęce, nie zaprzestał działalności opozycyjnej. 

W III RP zasiadał w Trybunale Stanu. Zasłynął jako autor projektu polskiej konstytucji, w której zakazne było projektowanie budżetu z deficytem, ale znalazło się w nim wiele innych ciekawych prawnych rozwiązań.

Dziś Stanisław Michalkiewicz, to przede wszystkim barwny, oryginalny felietonista wielu tygodników i stron internetowych, autor felietonów w Radio Maryja, ale jeszcze niedawno także w Polskim Radiu, autor poczytnych książek, w których walczy o zdrowy rozsądek, wolność słowa i racjonalne, logiczne działanie.

Stanisław Michalkiewicz, potrafi także barwnie i dowcipnie opowiadać. Wówczas bardzo przypomina Stefana Kisielewskiego, a nawet Melchiora Wańkowicza. Coś w tym jest. Michalkiewicz urodził się w Lublinie, dawniej było to centrum Polski, dziś to polska "ściana wschodnia", która chce pamiętać o naszych Kresach.


Czytaj także

Trójka na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2010 21:00
Czym są dziś lewica i prawica?
rozwiń zwiń