Zespół Sorry Boys wystąpił w Trójce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 16:50
Zespół wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentował na żywo materiał ze swojej najnowszej, nominowanej do Fryderyka 2017 płyty "Roma".

Koncert zespołu Sorry Boys wyemitowaliśmy w poniedziałek (8 maja) od godz. 20.05. Całość została nadana na żywo w audycji Anny Gacek "Aksamit".

Tu można wysłuchać całego koncertu >>>

Podczas koncertu z zespołem wystąpili wyjątkowi goście: śpiewaczka kurpiowska Apolonia Nowak oraz chór Soul Connection Gospel Group.

"Roma", trzeci studyjny album Sorry Boys, ukazał się w listopadzie 2016 roku. Napisany w połowie po polsku i w połowie po angielsku materiał emanuje charakterystycznym dla zespołu bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Na płycie pojawiają się inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję gospel.


Anna Gacek i Bela Komoszyńska, wokalistka Sorry Boys Anna Gacek i Bela Komoszyńska, wokalistka Sorry Boy, fot. Aleksandra Baszun/Polskie Radio

Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: wspomnianą pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu - "Vulcano". Miksy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Czytaj także

Sorry Boys: przetrwaliśmy i wiele przed nami

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 20:08
- Jesteśmy ze sobą już długo i czujemy się bardzo ze sobą związani, wręcz rodzinnie. Nasza trzecia płyta jest ugruntowaniem tego, że wiele już razem przetrwaliśmy i cały czas jesteśmy razem. Jeszcze wiele muzyki przed nami - mówiła o zespole Sorry Boys jego wokalistka Bela Komoszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski o płycie "7": nikt nie wiedział, jaka ma być

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 20:07
Wojciech Waglewski przyznał w Trójce, że praca nad najnowszym albumem zespołu Voo Voo była inna, niż przy wcześniejszych płytach. - Nikt nie wiedział, jak ta płyta ma wyglądać, a ja miałem tyko niejasne podejrzenia - powiedział.
rozwiń zwiń