X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzycy Franz Ferdinand o nowej płycie

Członkowie szkockiego zespołu rozmawiali z Anną Gacek o ich najnowszej płycie. Alex Kapranos i Julian Corrie opowiadali także o przeszłość i przyszłości Franz Ferdinand. 
Anna Gacek i członkowie zespołu Franz Ferdinand
Anna Gacek i członkowie zespołu Franz FerdinandFoto: archiwum prywatne
O Audycji

Tytuł Aksamit 2018/02/12 20:09
Prowadzący Anna Gacek
Opis

W piątek w sklepach pojawił się najnowszy krążek zespołu Franz Ferdinand. Piąty album szkockiej grupy nosi tytuł "Always Ascending" i jest wyjątkowy, ponieważ gitarzysta Nicholas McCarthy opuścił szeregi zespołu, a w jego miejsce dołączył Julian Corrie.

– Byłem w dużym szoku, kiedy podczas wakacji sprawdzałem pocztę elektroniczną, a tam pojawiła się wiadomość od Alexa Kapranosa. W moim umyśle odpowiedź "tak" pojawiła się w ciągu pięciu sekund. Byłem bardzo podekscytowany. Spotkaliśmy się w pubie w Glasgow i rozmawialiśmy długo o muzyce – mówi nowy członek zespołu Julian Corrie.

– Dla mnie przeszłość to pierwszy rozdział zespołu. Ta płyta brzmi jak początek nowego etapu Franz Ferdinand. Nad nowym projektem pracowało się świetnie. Po prostu dobrze się bawiliśmy. Byliśmy podekscytowani – opowiada o pracy nad "Always Ascending" Alex Kapranos, wokalista zespołu. 

Jak szczegółowo wyglądała praca nad nowym albumem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Alex Kapranos i Julian Corrie (zespół Franz Ferdinand)
Playlista
Tagi
Playlista
  • Cruise Julee, - Questions in a World of Blue
  • Calvi Anna, - Sing To Me
  • Franz Ferdinand - Always Ascending