X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czterdzieści i cztery". Jak potoczyłyby się losy Polski, gdyby istniały równoległe Europy?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 14:57
- Moja powieść to trochę rozszerzenie tego, co naprawdę robiły mocarstwa, które z jednej strony poszerzały swoje kolonie, a z drugiej wciąż walczyły w starej Europie. Tyle, że nową ziemią nie są już Indie czy Przylądek Dobrej Nadziei, a równoległe Europy - mówił w Trójce Krzysztof Piskorski.
Audio
  • Krzysztof Piskorski opowiada o swojej książce "Czterdzieści i cztery" (Przewodnik fantastyczny/ Trójka)
Czterdzieści i cztery to nowa powieść Krzysztofa Piskorskiego, laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla (na zdjęciu fragment okładki)
"Czterdzieści i cztery" to nowa powieść Krzysztofa Piskorskiego, laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla (na zdjęciu fragment okładki) Foto: mat. prom./Wydawnictwo Literackie

Autor w książce "Czterdzieści i cztery" rozwija wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i Wielkiej Emigracji. W jego opowieści udało się stworzyć bramy, które zaczynają łączyć równoległe światy, co znacznie wpływa na losy świata.

Ale i polska perspektywa jest tam bardzo ważna, bo w książce pojawiają się m.in. Emilia Plater, Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Jak podkreślał autor, w jego opowieści bardzo ważny jest  kontrast między pradawną magią a rozwijającą się technologią. Więcej na ten temat usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Przewodnik fantastyczny
Autor: Wioletta Myszkowska
Gość: Krzysztof Piskorski (pisarz)
Data emisji: 26.09.2016  
Godzina emisji: 10.15

ei/mk

Czytaj także

"Metro 2033" - opowieść o świecie po końcu świata

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 16:00
"Metro 2033" porusza kwestie społeczne. Opisuje w sposób lekko karykaturalny, jak wyglądało rosyjskie społeczeństwo w latach 90. - mówi autor Dmitry Glukhovsky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki bunt mechanicznych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:18
- Pierwszy mechaniczny człowiek powstał, kiedy Francja i Hiszpania były w stanie wojny z Holandią. Pomyślałem, że taki wynalazek mógł zmienić jej losy - opowiadał w Trójce autor książki "Mechaniczny" Ian Tregillis.
rozwiń zwiń